Pogledaj jedan post
Old 03.11.2006., 16:06   #58
Nisam stručna u ovom području, ali ponukana sugestijama nekih članova da se radi o shizofreniji, pogledala sam malo što kaže "Veliki obiteljski savjetnik o zdravlju" po tom pitanju i uglavnom spominju se: opsjene, halucinacije, katatoničnost udova i tome slično. Moja mama je njegovala šizofreničnu staricu, pa mi je rekla ove simptome: baka je pričala sama sa sobom, pričala je da joj glasovi dolaze kroz luster, utičnicu, svađala se sa ljudima kao da su pokraj nje (a kojih nije bilo pokraj nje), osjećaj proganjanja, osjećaj da je zmije grizu, agresivnost, nije mogla spavati u mraku, odbijala je piti lijekove jer se bojala da će je ljudi koji je proganjaju ubiti, nije htjela spavati, zaboravljiva je bila, uvijek je tražila ključeve, imala je osjećaj da joj netko provaljuje u kuću....a nakon nekog vremena više nije mogla prepoznati moju mamu, nego je u njoj vidjela jehovinog svjedoka.
E sad, vidjela sam još u Obiteljskom savjetniku da se može doživjeti samo jedan "napad" shizofrenije u životu koji kratko traje i više se nikada ne pojavi.
Dakle, razumijem zašto neki članovi ovog foruma sumnjaju da su ljudi koji doživljavaju ap i koji pri tome imaju susret s nekim drugim bićima shizofreni, ali ipak postoji RAZLIKA.
Ono što je zajedničko svim doživljajima koje sam pročitala, a koji sam i sama doživjela je: stanje u snu, paraliziranost, strah, osjećaj odvajanja, susret s nekim oblikom postojanja-bilo da se radi o sjeni, formi svjetlosti, obliku lista i sl. Mislim da to nije shizofrenija, ali svakako treba uzeti u obzir da se radi o promjenjenom stanju svijesti koje ima takve nuspojave kakve sam navela. Zanimljivo je da se ap može istrenirati, da čovjek po volji može otići u astral kad god to poželi, da susreće različite oblike postojanja (ovisno o razvoju svijesti).. A može li čovjek po volji postati shizofren? Pitanje je sad
diki is offline  
Odgovori s citatom