Pogledaj jedan post
Old 23.12.2010., 23:59   #10
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imamo običaj reći 'meni je mama davala/radila ovo il ono i ništa mi nije' zaboravljajući pritom sve tegobe koje imamo, a koje bi mogle, ali ne moraju, imati veze s tim
S ovim se slažem u potpunosti! Svi uvijek kažu "super sam ispala/ispao"
jea, rajt!
Moji roditelji nikada nisu bili dosljedni, uvijek su gazili svoju riječ. Nešto bi mi kao obećali i ne bi ispunili nego bih dobila utješnu nagradu. Nikada me mama nije zagrlila i rekla "volim te" - od vremena kad se takvih stvari mogu sjetit. Kada joj kažem da mi nije usadila nikakve vrijednost - ona se buni i nabraja materijalne stvari koje mi je pružila. Svađali su se preda mnom i sestrom i znali se i pokefati a da smo mi prisutne. Ali uvijek ponavlja da sam bila obučena po zadnjoj modi, kupovala mi na kutije sokića i bananko banana - jer sam to voljela. Nije me dojila. Tukla me. Šibom me tjerala od susjede cijelim putem do kuće.
S druge strane, dobila sam Marte kad sam htjela, markirane tenisice mi nikada nije kupila (uvijek bi to financirala baka).
Nikada mi nije čitala priče. Al kupila mi je kasete sa svim pričama.
Tata me nikada nije tukao, on je opet bio preblag i nikada nije stvorio autoritet, odnosno, da ga se treba poštivati...
I sad, kad pogledam.. Ne, nisam ispala normalno; iako je i ta riječ diskutabilna. Uglavnom, totalno sam neasertivna, stavljam potrebe drugih ispred sebe, ne volim se grliti i čestitati nešto ljudima jel nisam navikla nakvu bliskost (ali svog miša grlim, grlim ) blaga sam osoba, mrzim nedosljednost, ako samo digneš glas na mene . - rasplačem se jer me to asocira na, jel.. , materijalne vrijednosti su mi zadnje na što mislim (za razliku od mojih roditelja). Poštujem starce, ipak. Ali njihov odgoj mene i sestre koristim za primjer kako ne.

A jbt, sad to ispada jaaaaaako crno i loše, u biti nije jaaaaaako, samo malo.
I nisam baš totalno fakt up, inače sam totalni ekstravert.
__________________
"Budi iskren prema sebi kako ne bi bio lažan prema drugima". F.B.
Lady Camomile is offline  
Odgovori s citatom