Pogledaj jedan post
Old 11.02.2012., 20:21   #48
Ono sto mi osjetimo kao "ovulacijsku bol" zapravo nije odmah pucanje folikula i ovulacija, nego ono zadnje povecanje folikula od nekoliko milimetara (2 mm na vise). Tako mi je objasnio dr. Radoncic. Ja obicno u vrijeme oko ovulacije osjecam tu laganu bol/pritisak tijekom nekoliko sati, pretpostavljam da kad se bol povuce (nekad me i iz sna trgne nocu) da to znaci da je folikul prsnuo.
Kada ti opet imas folikulometriju i sto ti je dr. rekla u vezi ciljanja odnosa?
Inace, nemoj se ljutiti ali mene bas zabavi kad citam tvoje zavrzlame s doktoricom
Nedaj ti njoj da te smete, ona nek kaze svoje, a ti obavezno reci i pitaj svoje, ali budi konkretna i pitaj bitne stvari. Ne spominji joj cajeve i vitamine ni za zivu glavu, ona ti to prezire. I nije da nije cula nego joj je to toliko ispod casti da se pravi da to ni ne postoji
Ja sam joj znala spominjati trakice i tako neke pomocne metode pracenja ovulacije i onda sad svaki put kad sma dolazila na f-metrije bi me odmah pitala jos na vratima: i jel puko?
I ja bih joj rekla i onda bi tako i bilo na UZV-u pa bi se smijala da kako ja sve znam i da sam control freak. Ali mene to eto ne vrijedja, ja kazem da jesam, jer i jesam i dobro se nasmijemo.
Jedino strahujem da mi se u buducnosti ne desi nekakav crni scenario, tipa spontanog jer tada tesko da bih mogla tolerirati ikakav crni humor ili nesto slicno.
Isto, kad sam imala biokemijske, cure su mi govorile kako je to dobar znak, ovo ono i kako su njima dr-i nakon toga rekli kako su nakon biokemijske bolje sanse za drugi put jer to znaci da ipak moze doci do implantacije i slicno...meni su te price sumnjive i nikad nisam vjerovala da biokemijska u IVF-u ista znaci sto je i ona potvrdila.
Moglo mi je to recimo zasmetati, nekima bi! Tipa: bolje da me utjesila kako je to super znak nego da mi je rekla kako to nije trudnoca i nis ne znaci, ali meni je draze da znam kako objektivno stvari stoje. Ona meni kaze: ne znaci vam to nista, a ja njoj bas vam hvala sto ste mi odmah razbili iluzije, nasmijemo se i idemo dalje.....
A doma mogu kukat i plakat muzu do sutra ako trebam. Osim toga postoje tu i psiholozi ako je nekome potrebno.
Mislim da je ona za strogu podjelu posla, to je njen nacin da se nosi s poslom koji nije nimalo lak i koji je fizicki i psihicki krajnje iscrpljujuc. Al svaka cast onima koji uspjevaju biti i psiholozi istovremeno
RedDoor is offline  
Odgovori s citatom