Pogledaj jedan post
Old 09.08.2012., 11:22   #6523
Poštovani, veća vas dugo čitam i stvarno svaka vam čast na trudu i upućenosti u problem grijanja. nakon ovih 323 stranica čovjek bi pomislio da nešto zna ali je opet na početku. čim misli da je našao idealno riješenje par postova poslije vidi da ono i nije tako savršeno.

mene muči problem kotla jer je to dio koji kad kupim ne mislim duuugo mijenjati (neznam kako našim starima su kotlovi trajali 20-30 godina a sada vidim da propušćaju i nakon 2 g), jer je moj slučaj malo specifičan.

Da ne dulim, živim u Puli u stanu u prizemlju, ispod mene temelji (neznam kako je izoliran), demit fasada 8 cm, prozori pvc trostruka stakla. Ukupno 60 m2, visina plafona 260, 3 zida su mi vanjska od kojih je najveći na južnoj strani, a četvrti pola graniči sa stubištem a pola sa drugim stanom.
dimnjak fi 160 visine od otvora do izlaza cca 8-9 m.
Drva bi bila mješana ali većinom hrast.

Da li na tako malu kvadraturu i na spomenuti dimnjak ima smisla ložiti na drva a da se ne skuham (imam šumu pa mi se to isplati) i koju peć uzeti, kroz forum sam došao do par mogućih ali evo ostavljam sve mogućnosti otvorene. Volio bi kad bi peć što duže zadržavala toplinu, tj. da ju mogu naložit i ići na posao.
heating is offline