Pogledaj jedan post
Old 17.02.2013., 14:42   #98
Quote:
ciroxyz kaže: Pogledaj post
Evo posto sam iz Bihaca moram da se ukljucim u ovo....

Neko je vec spomenuo da zele doticnu lokaciju pretvoriti u turisticki kompleks i to je ISTINA!
Nas gradonacelnik, cuveni gosp. Hamdija Lipovaca, je vec pregovarao sa hrvatskom stranom i navodno su postigli neki sporazum (tako je izjavio na televiziji Unsko-sanskog kantona).
Obzirom da Zeljavu tokom godine posjeti prilican broj interesanata, vojnih analiticara, obicnih ljudi, bla bla... nas gradonacelnik je odlucio da ocisti tunele, toranj, osposobi piste za sportsku i rekreativnu avijaciju, mozda cak premjeste sjediste sportskog aviokluba "Bihac" na tu lokaciju, jer ima bolju (i duzu pistu) i poduzme jos neke korake koji bi omogucili turistima i ljubiteljima sportske avijacije da uzivaju u svemu onom sto ovaj kompleks pruza...
Navodno bi u tunelima trebali biti restorani, trgovine opreme za pilote i ljubitelje avijacije itd..
Uglavnom, na tom projektu se radi ali sumnjam da ce biti realiziran naredne godine, obzirom da nasa opcina vec ima planiran veliki broj projekata i ne moze to sve pokriti... Provjericu nacrt budzeta, da slucajno nisu sta stavili za 2008...
Sto se tice vlasnistva, navodno bi trebalo biti zajednicko za dvije opstine (Bihac i ne znam kojoj to opstini pripada na Hrvatskoj strani, a najblize mjesto je Licko Petrovo Selo)... jer kao sto je neko vec rekao piste su na strani BiH dok je dobar dio tunela i na strani Hrvatske...mislim cak i dio jedne piste je na Hrvatskoj strani...

Da zakljucimo, Zeljava ce biti turisticka atrakcija!

EDIT:
btw, bio sam na vrhu Pljesevice gdje su se nalazili radari, ostali su samo tanjiri i vozio sam se po prilaznom putu za Zeljavu, no nasa granicna policija me vratila jer je tada navodno bilo puno mina, a mislili su i da zelim ilegalno preci granicu... Moracu pokusati ponovo ovih dana kad se to sve malo rascistilo...
Na Zeljavi nikad vise nista nece biti!
LupusREBEL is offline  
Odgovori s citatom