Pogledaj jedan post
Old 27.05.2016., 14:49   #62
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Što ti misliš o tome ? To je jedino važno i jedino važno za tvoju budućnost. Što misliš o tome da si u poziciji majke kćeri koja je u toj bolesti to doživjela od muža. U poziciji neke prijateljice koja je to doživjela.
Da te ostavi kada si najranjivija, najkrhkija i to tako preko noći sa odurnim i sebičnim riječima.
To je bitno.
Znaš kaj ? Ja ne bih bila toliko tužna koliko ljuta. Zašto sebi ne dopuštaš ljutnju ? Zapravo bi trebala biti ljuta na njega. Znaš kaj je depresija ? Ljutnja i bol koju ne usmjeravaju ljudi van nego prema sebi.
Gutanje želja i potreba svoje duše, ignoriranje života kakav duša želi, spoznaja kakve želi duša usvojiti.

Dopusti si zato biti ljuta.
Kada postaviš sve to na zdrave temelje vidjeti ćeš da ti je napravio uslugu.
Kad vidiš toga jadnika na način na koji ga recimo ja vidim... otkriti ćeš da ti nisi samo udana žena, nečija žena, da nisi sama ali da si zapravo možda u braku bila sama.
Biti ćeš zahvalna da tek sad imaš šansu upoznati i ostarjeti uz kvalitetnu i plemenitu osobu koja zna voljeti. Nekoga veselog, plemenitog, nesebičnog, pozitivnog i šarmantnog muškarca a ne frižidera.
Da ti daje sebe, da te pazi, mazi i kuha ti špagete.
Evo reći ću kaj ja mislim o tvome "suprugu".
To je ljigavi slabić, dvoličan egoist i beskarakterna uš koja se ne zaslužuje zvati čovjekom. Osuđujuće ?
Da, jer je istina.
Ali nebitan je on, bitno da ga više nema i da te ne iscrpljuje , da ne moraš stalno vući za takvog čovjeka i trošiti sebe.
U kratko vrijeme suočila si se sa dva udarca, teškom bolesti i razvodom. Nije to lako. Znaš ima jedna teorija da ljudi se razbole teško da bi konačno obratili pozornost na sebe, naučili voljeti sebe. Ovo mi se sviđa. Žena je preživjela karcinom i zna o čemu priča.
https://youtu.be/GjqZxRuA4m0

Uči voljeti sebe. Nije to lak ali je beskrajno divan posao.
Savjet ?
Svaki dan se obuci i šetaj po suncu.
Svaki dan se istuširaj i malo zapleši ili zapjevaj po kući.
Svaki dan pročitaj malo viceva, šala i porazgovaraj sa dobrim ljudima ali ne o depri i njemu.
Bedasti savjeti ali pomažu.
Svaki dan napravi jednu malu stvar za sebe koja će te naučiti kako sebe voljeti.
A on ? Hvala Bogu da si se takve ljige riješila. Zamisli da si baš cijeli život potrošila na takvu nulu od čovjeka. Ošo parazit, maši zastavom sreće.
Sad se brini o sebi. Ne moraš veselo pjevati ali malo pomalo se diži.
Svi koji su nas izdali, razočarali, odbacili , omalovažili, prezreli, koji su nam na naše dobro uzvratili loše ili sebično... paaaa spori su Božji mlinovi ali sitno, sitno melju rekla bi moja suseda.
Sada se samo koncentriraj na sebe i radi na sebi. Iznutra i izvana. Bitno da si ozdravila i ne ugrožavaj zdravlje pomažući depresiji.
Sunčan je dan, obuci se, prošetaj, slušaj pozitivnu glazbu i ne daj se Floki
hvala ti puno na tim riječima, ja još nisam svjesna kakva je on beskarakterna nula, i kako je to na stvarno ljigav način napravio kada sam bila najranjivija... pere me anksioznost.... i još mi neki žele nabaciti osjećaj krivnje da sam ja ovakva ili onakva... ma marš... i opravdavaju ga, pa bio je uz tebe kad je bilo najteže, ali eto otišao kad si se malo oporavila, ma baš mu hvala....spomenik mu treba dignuti...

Zadnje uređivanje Sri : 27.05.2016. at 15:38.
Sri is offline  
Odgovori s citatom