Pogledaj jedan post
Old 24.03.2017., 18:46   #7
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Tvoja tetka može dati punomoć i meni ako hoće, ali to ne znači da vas ja mogu tužiti. Tužiti može samo ona ili njen pravni zastupnik. Ako je potpisala ugovor kod bilježnika pretpostavljam da nema skrbnika, odnosno da je sposobna sama odlučivati?

Mislim da nemaš brige. Ipak, poučena bogatim iskustvom iz obiteljskih odnosa savjetovala bih tvom ocu da bilježi datume razgovora i njihov sadržaj, neka si zapiše to, kao i što mu je ovaj rekao, je li mu prijetio... jer ako dođe u budućnosti do spora to mu može koristiti kod dokazivanja.
Da, potpisala je ugovor kod bilježnika sama. Još je zanimljiv detalj da kad je bilježnik složio izjavu i pročitao im ju, oboje ih je pitao da li se slažu sa pročitanim na što mu je onda odbrusila da je ona sposobna sama odlučivati i da joj ne mora ponavljati dogovoreno.

Novi moment u cijeloj priči. Moj otac je nakon dogovora na ostavinskoj raspravi otišao i promijenio brave na svim vratima jer je tetak već nekoliko puta dolazio i krao stvari (drva, alat, ... ovo znamo jer su ih vidjeli susjedi koji su nam to javili), a dogovor sa ostavinske je da je sve što je u kući i dvorišnim prostorijama ostaje mom ocu. Još im je moj otac javio da je promijenio brave i da ako što trebaju neka ga zovu da dođe i da ih pusti. Upravo je susjed kod djedove kuće javio da je tetak kod kuće i da je policija tamo. Pretpostavljam da su zvali policiju jer nemogu unutra. Priča dobiva novi nastavak.
eustahije is offline  
Odgovori s citatom