Pogledaj jedan post
Old 05.04.2017., 10:31   #89
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
da su baš roditelji opsjednuti ocjenama ne bi rekla,
ocjenjivanje svega i svaceg, svako malo neke provjere za ocjenu, također su tema o kojima možemo raspravljati al, ne i doci do pravog zakljucka jer ima tu, dobrih i loših strana.
dobro je što se klincima ne gomila toliko gradiva vec se nastavne cjeline obrađuju svaka za sebe, što se klince potice da uce svakodnevno.
loše je, što se klincima u višim razredima život svodi na školu i ucenje i na taj nacin djetinjstvo im prolazi bez mogucnosti da uživaju u njemu.
meni osobno najviše smetaju oni završni ispiti i ispitivanja na samom kraju šk.godine koji se (bar kod nas u školi) uredno guraju u zadnji tjedan...ocekivati od jednog 8-9 godišnjak da u 5 dana ponovi pet predmeta nekako mi je bolesno.

A moze se reci I da sustav ovog "jakog" ocjenjivanja pridonosi ucenju, ne kampanjskom spremanju gradiva, pa da su ucenici vec pripremljeni za zavrsne ispite.

Koliko god sam protiv ocjena, a za vanjsko vrednovanje, mogu I taj aspekt vidjeti.

A ponajprije bih uopce iskljucila stav o skoli kao teretu prema slobodnoj igri. Obrazovanje jest zivot I jest na kraju igra, bez obzira na probleme u sustavu. Ako krenemo od postavke obrazovanja I ucenja kao napretka, kao zadobivanja intelektualne slobode, nema mjesta tim crnim mislima o neslobodi, sputanosti.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom