Pogledaj jedan post
Old 11.07.2017., 11:34   #16
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Agencije reagiraju na zahtjeve kupaca i prodavatelja. Tome svjedoči i njihov veliki broj.
Možeš pojasniti kako "agencije reagiraju na zahtjeve kupaca"? Iz svega što sam čuo i vidio, u bar 99% slučajeva kupci ili nemaju nikakvih zahtjeva prema agencijama (a plaćaju masno nepostojeću uslugu), ili agencije ne znaju ili ne žele odraditi uslugu kupcu (ispravne informacije, papiri i tome slično), pri čemu je cijena opet nerealno visoka.

Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mislim da s ovim svojim modelom ne bi imao previše mušterija. A budi iskren, hoćeš ti biti odgovoran za pravno stanje neke nekretnine na račun lijenog vlasnika? Imaš dovoljno novaca da kupcima to garantiraš? Ili ima neka osiguravajuća kuća koja će te podržati? Nekako sumnjam.


Čekaj malo... Govorimo li o profesiji, ili amaterskom djelovanju?

Ja znam da većinu "agencija" danas čini par 25-godišnjaka koje "agencijom" čini činjenica što imaju telefon, o stanu niti stanovanju ne znaju gotovo ništa, a žele bez rada na brzinu dignuti velike pare.

No u normalnoj situaciji se tu radi o profesiji. profesija krije zadatke, izazove i poslove koji nisu brzi i laki, ali i to da se takvi poslovi naplaćuju. I garantiranje nekome se naplaćuje.

Ti zaista misliš da je "profesija" uzeti nekom kupcu 30 tisuća kuna za to što si stavio oglas na Njuškalo i doveo ga od haustora na 3 kat zgrade?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom