Pogledaj jedan post
Old 20.10.2017., 20:51   #56
I
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Mene je sada najviše strah što mi se količina mlijeka drastično smanjila. Konstantno opada, a ja ne znam da li ću da uspjeti bar malo povećati kad ona ne želi efektivno da doji. Nakon 6h sam iz lijeve sise izdojila 60ml. Znači 10ml po satu. Užas. Ja ne znam koliko ona pojede i od čega piški. Bocu nikako ne prihvata i sada me je uhvatila užasna panika.
Našla sam na internetu da je ovo dojenačka ili infantilna anoreksija.
Slucajno naletjeh na naslov teme. Zaintrigiralo me jer je odbijanje jedenja bio jedan od najstresnijih i tezih perioda u mom zivotu.

Pocelo je s 2 mjeseca. Ali on je bio ogromna beba koja je pri tome u ta prva 2 mjeseca jos dobila i 3 kg.
Jednostavno je odmicao glavu nakon sto je dva puta povukao mlijeko. Zaronio bi mi se na dojku halapljivo i odmah ispustio.
Sve smo prosli: razna testiranja gljivica, promjena rezima moje prehrane, gastroenterologiju....I usput tesko su mi vjerovali da toliko dijete ne jede. Cak su mi govorili da bih ja zeljela da on previse jede.
Uz sve to imao je i intoleranciju na laktozu, zamjenske formule na bazi algi nikako nije prihvacao.
Nakon pretraga na gastroenterologiji , danima sam ga tamo dovodila na promatranje i vaganje, u ta 3 mjeseca odbijanja nije dobio niti izgubio niti gram. Niti je dojio.
Uzas.
Sos telefon za dojenje, svi moguci savjeti nisu pomagali.
Naposlijetku , vec u kriticnoj fazi s mlijekom ( kojih je naravno bilo puno) izdojila sam jadnih 10ml na hodniku bolnice i dala mu iz flasice. Pojeo je to za sekundu i trazio jos.
Nudila sam mu izdojeno na flasicu do tada stotinu puta, ali tad ju je prihvatio.
Otpusteni iz bolnice s napomenom: "Doslo do spontanog poboljsanja stanja"
Znam da je pakleno. Gledas vlastiti dijete kako gladuje.
Ali sve dok ne gubi na kilazi i nije dehidrirano, moras to nekako prihvatiti.
I ja sam godinu poslije nasla da se radi o dojenackoj anoreksiji. Nikad nisam saznala sto je bilo.
Za mlijeko ne brini.
Iz faza od doslovno niti kapui, nakon dva dana izdajanja pumpicom opet se stvori respektabilna kolicina.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom