Pogledaj jedan post
Old 14.09.2009., 23:00   #11
[QUOTE=maticnamlijec;225192

Moje misljenje je da maticnu mlijec ne treba mijesati ni sa cim, jer nacin konzumiranja svjeze mlijeci je najbolji ukoliko se drzi ispod jezika 10-15 minuta, dok pomjesana sa medom i sl. se guta i upitno je koliko dejstva ima na organizam.

Cinjenica koja potvrdjuje moje misljenje se nalazi i u samoj kosnici. Da matica smatra da se treba mijesati maticna mlijec s medom, i sama bi koristila med, a ovako, citavog zivota htani se samo maticnom mlijeci.

Sada je vec malo kasno za pronaci svjezu maticnu mlijec, jer se ona proizvodi od 5. do 7. mjeseca, a kada kupci prepoznaju kvalitet onda je prodaja najmanji problem.

Matična mliječ se može miješati sa drugim pčelinjim proizvodima, može se raditi različite pripravke, sirupe i tinkture, koji su vrlo djelotvorni ukoliko se rade sa kvalitetnim sirovinama. To pišem iz iskustva sa mojim proizvodom koga sam nazvao HIPOKRATOV MED a sastoji se od meda, peluda, propolisa i matične mliječi, sve proizvodi mojih pčela.

Nije kasno za pronaći prirodnu matičnu mliječ. Proizvodi se nekoliko mjeseci a koristi cijelu godinu. Može se čuvati više godina u zamrzivaču bez gubitka njenih svojstava što je eksperimentalno dokazano (proizvedena je matica od ličinke koja je hranjena mliječi čuvanom šest godina u zamrzivaču).

Ukoliko je netko zainteresiran još uvijek mu možemo isporučiti prirodnu matičnu mliječ ili pripravke sa njom.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom