Pogledaj jedan post
Old 02.03.2011., 12:52   #37
Prije par tjedana vraćao sam se iz vana doma i prilikom šetnje po gradu mi se pripišalo (pivo je učinilo svoje)

I tako ja stanem pokraj jedne zgrade i idem pišat.na ulicama nije bilo ljudi,nikome nisam smetao.Stvarno mi je bilo sila i nije mi se dalo tražit okolne parkove nego sam to obavio po zgradi.Tijekom pišanja skužim perifernim pogledom policijsko auto.Nakon obavljenog posla brzo se zakopčam i krenem dalje.Naravno ovi iz policijskog auta su me skužili i taman sam im lijepo sjeo da napišu nekakvu kaznu u 2 u noći bez puno traženja.Jer sam naime pišao u blizini policijske postaje,koju nisam ni skužio da je tu blizu.

I izlaze njih 2 iz auta.Jedan mi opsuje,citiram: "J... te Isus,jesi ti debil?" (vrlo lijep rječnik naše policije) i ovaj drugi me zatraži osobnu.Upisuje podatke na neki papir.Neko vrijeme me to malo kopkalo hoće li mi pisat neku kaznu ili me samo zapisuje tek toliko radi legitimacije.Bilo mi je čudno da mi nije ništa ni govorio o kazni...

I danas lijepo iznenađenje,dobio sam poziv na prekršajni sud zbog remećenja javnog reda i mira po članku 14.

Član 14.

Tko na javnom mjestu vrijeđa ili omalovažava moralne osjećaje građana, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u protuvrijednosti domaće valute od 50 do 200 DEM ili kaznom zatvora do 30 dana.


Zanima me kakav je daljnji postupak,što mogu očekivati na sudu,kakve su kazne,te postoji li mogućnost oslobođenja,koja su moja prava itd.?

Neću valjda zbog ovakvog bizarnog prekršaja morat plaćat kaznu.

Student sam,nikad kažnjavan,nemam primanja.
cantona007 is offline  
Odgovori s citatom