Pogledaj jedan post
Old 05.04.2008., 19:37   #20
Quote:
Hobby kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam 25 godina. Također sam napipala kvržicu na lijevoj dojci. Bila sam na pregledu i ultrazvuku kod privatne liječnice, koja sumnja na fibroadenom. Čeka me punkcija. Ona kaže da je, prema ultrazvuku, poprilično sigurna da se radi o fibroadenomu. Veličine je 1,5 cm sa 6 mm, što je u biti vrlo malo.
E sad, njezina je preporuka da to operiram, jer kaže da to sigurno neće nestati samo od sebe, već može samo početi rasti i da se ne dam nagovoriti na "praćenje", već da to odmah vadim.

Punkciju sam mislila također privatno obaviti, ali sam čula da takvi nalazi od privatnika ne važe i da ću definitivno morati punkciju ponoviti u bolnici.
Je li to istina?

Nadalje me zanimaju vaša iskustva - da li da inzistiram da se to odmah vadi i postoji li kakva mogućnost da se to zakomplicira ukoliko mi ne budu htjeli vaditi.
Ja bih to definitivno htjela odmah riješiti dok je još malo, da nemam kasnije nekakvih ogromnih ožiljaka i tko zna kakvih komplikacija.

Imam prijateljicu koja je to operirala - nije nikada rađala, otkrila je fibroadenom koji joj je u kratkom vremenu narastao do veličine oraha!
Imala je cijelu kvrgetinu na sisi. Tako da, izgleda, može početi brzo rasti bez obzira na trudnoću.

Inače, ja nisam rađala, niti namjeravam - taj podatak je vjerojatno relevantan za ovaj problem.

Dakle, vaša mišljenja, inzistirati na operaciji ili ne (ako me ne budu voljni operirati)?
Gdje ići na punktaciju, hoće li mi se u bolnici priznati nalaz od privatnika?
Bok,

ja na kraju nisam obavila punkciju. Obzirom da sam se odlučila vaditi ga van, a to su mi svi preporučili, punkcija je suvišna a i nije baš ugodna pa ako se odlučiš za operaciju onda ne moj ni ići na punkciju. Jer kad ga izvade, onda će ga detaljno analizirati. Obzirom da je moj duplo veći od tvog, skoro 3 cm, meni su savjetovali da je punkcija suvišna jer se može desiti da te iglom 'piknu' u dva mjesta a uopće ne mora značiti da ti je cijeli fibroadenom građen od istog tkiva. Bolje ga izvaditi i onda ga u potpunosti analizirati pa si mirna.
Ja idem na operaciju u utorak 08.04. u Kliniku za tumore u Ilici. Rekli su mi da je to ambulantna operacija i da kad se probudim idem doma. Izvadila sam sve nalaze i u utrak ujutro idem u bolnicu. Nadam se da će sve dobro proći. Javim se poslije kad dođem doma, pa ću reći utiske...
karamela_kiki is offline  
Odgovori s citatom