Pogledaj jedan post
Old 24.10.2010., 14:06   #74
Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
A brak je osim ljubavne zajednice i matrijalno-moralno-sudužnička ustanova sa obavezom odgoja djece i dugom tradicijom, pa kada M/Ž, stave na papir dobitke i gubitke onda se ispostavi da je otvaranje još jedne, nazovimo je sestrinske tvrtke najbolje moguće rješenje. Krivci u braku su odgovorni podjednako, znači i prevaranti i prevareni, a ljubavniK/ca, ne preljubnik/ca, moraju znati u što se upuštaju. ?)
Oko definicije braka mogu se manje-više složiti s tobom, no teorija o podijeljenoj krivnji mi nikako ne leži...podsjeća me na teoriju po kojoj su žrtve i zločinci jednako krivi. Neću dalje obrazlagati, mislim da se može shvatiti poruka.
Da li se tvoja teorija o podjednakoj krivnji odnosi na sve društvene odnose i kršenja normi ili samo na bračne odnose?


Quote:
lana10 kaže: Pogledaj post
Normalno da kod žena taj ružičasti veo je teže skidljiv i rado odlaze u Barbi bajku sretno vjenćanog para i Kena koji će je nositi kroz život, ali bajke ne postoje, a i Kenovi žele partnera koji će ih nositi i voditi kroz život.
I ako smo baš željele izjednačavanje, moramo i prihvatiti da su i muškarci prestali biti ti koji će voditi vjećno i oni nekad žele biti poput žena nesigurni, tužni, jadni.....i govnasto je od nas ako očekujemo da kada smo mi takve da je to normalno stanje i da ga trebaju razumijeti, a kada su oni takvi da su gliste, koje je eto mater razmazila......(majketimile što si glistu izabrala, ako nije vrijedila, da je se preodgoji?)
Liči li samo meni ovo kao generaliziranje kad su žene u pitanju?
Jesi li ti iz nekog razloga ogorčena na žene?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Odgovori s citatom