Pogledaj jedan post
Old 27.03.2013., 13:34   #3
Ovisnost o sportskom klađenju riješit ćeš isto kao i ovisnost o cigaretama i poker aparatima. Princip je isti. Dobro je što si odlučan da u tome uspiješ, ali je loše što si se na to motivirao tek kad si se uvalio u dugove.
Postoji samo jedna stvar koju si moraš 'utuviti' u glavu: novi odlazak u kladionicu neće ti donijeti novac! Da, može se desiti da te pogodi dobitak, ali ljudima u tvojoj situaciji se to po pravilu ne događa.
Ako možeš izdržati da se 5 ili 7 dana ne kladiš, onda možeš i 15 dana i 15 tjedana i 15 mjeseci.
Savjet: ako se kladiš on-line, odmah si tu opciju onemogući, jer taj vid klađenja najlakše i najbrže stvara ovisnost. Naprosto, čim 'padneš' na jednom listiću automatizmom sklapaš novu kombinaciju i nadaš se kako će baš ta nova biti dobitna.

Znam da nije lako i da misliš kako je glupo da ti žena priča o tim temama, ali... Govorim ti iz pozicije nekoga tko ide u sportske kladionice 10-ak godina. Volim nogomet, pratim nogomet i kladim se. Razumno, uglavnom jednom tjedno i u tome ne vidim ništa loše, jer sam to prvo shvatila kao zabavu, a potom i kao izvor zarade. Možda će zvučati bedasto, no činjenica je da nešto veće novce ulažem samo kad mi proradi "ženski instinkt", dok u svim ostalim slučajevima ne ulažem više od 20 kuna. Pa... ako prođe - prošlo je, ako ne prođe - gubitak tog novca mi ništa neće značiti.

Nekoliko poznanika, inače priličnih ovisnika o klađenju, predložilo mi je on-line verziju klađenja, ali sam to 'ladno odbila. Isto od srca preporučujem i tebi, jer vjeruj mi, kad ti je nešto čega se želiš riješiti stalno na dohvat ruke, proces odvikavanja ide daleko teže.

Znam par ljudi koji su se toliko navukli na klađenje da su zapali u isti problem kao i ti. Onoga što su uradili postali su svjesni tek kad su se našli na dnu, suočeni s velikim dugom... I svi su, baš kao i ti, rekli da bi - ako bi im sad novac pao s neba u ruke platili dug i nikada se više ne bi kladili. Ne vjerujem u to. Mislim da bi poslije toga bili još gori...

Dakle, sve što ti mogu savjetovati je ono što i sam dobro znaš: kao i kod svake ovisnosti - reci NE. I zauvijek zaboravi na mogućnost da će te ono što to je uvuklo u rupu iz nje iščupati. Ne nadaj se velikom dobitku na kladionici i nemoj misliti da je Ok otići povremeno i, kako kažeš, igrati kontrolirano s novcem kojeg možeš utrošiti. Shvati da uz dug koji imaš - nemaš novca koji možeš utrošiti na klađenje.

Sretno...
Jane R is offline  
Odgovori s citatom