Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 01.04.2012., 17:28   #956
Quote:
ivich 37 kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, zarazio mi se komp pa nisam pisao. hvala vam na odgovorima! ovih dana se osjećam dosta dobro, pijem mestinon ujutro i navečer, još nisam išao za zg na emng, ali ću ići za mjesec dva, čekam još neke nalaze. nisam baš ni radio fizički pa možda zbog toga i osjećam poboljšanje, ili je sve u glavi. ne znam... nisam nikome pričao za bolest jer mislim da to nitko ne bi razumio kad ljudi nisu upućeni i mislim da ni ne razumiju niti bi mogli razumjet moje stanje. nisam ni ja znao do nedavno. mada se ja tješim da ipak nije miastenija jer je dr rekla da nije sigurna dok ne vidimo sve nalaze, a s druge strane po svim simptomima vidim da ustvari je. teško se pomirit da ću do kraja života svaki dan biti opterećen kad će me uhvatit slabost, moram bit pozitivan to znam, ali nije uvijek lako. ovdje moja dr opće prakse nije ni čula za mestinon kad sam došao po recept pa nekad pomislim bože šta će bit sa mnom ako zagusti kad dr nemaju pojma ni o čemu. ljudi pišite! pozdrav
žao mi je što je takva situacija s doktorima tamo, zvuči puno gore nego kod nas - a to nisam mislila da je moguće
gle, moje mišljenje je, ako ti je nešto s mišićima, bolje da je mijastenija nego neka druga boleština, tipa mišićne distrofije gdje mišići nepovratno propadaju i nema baš pomoći. ovo se barem može držati pod kontrolom i u onim dobrima fazama možeš živjeti normalnim životom, čak se i baviti normalni fizičkim aktivnostima. na faceu se javljaju ženskice koje idu na zumbu, aerobik, plešu trbušni ples itd. itd.
a i nećeš cijeli život biti opterećen kad će te uhvatit slabost jer u tim dobrim fazama remisije bolest je stabilna, nema velikih oscilacija. kažem ti, kad jednom pogodiš pravu dozu odgovarajućih lijekova i postigneš remisiju - možda ti bude tako dobro da ćeš se jedva sjetit da imaš dijagnozu. ne mogu ti tvrditi da će biti tako, ali moguće je. početak je najgori, dok se ne navikneš i ne prihvatiš sve to skupa.
i s obzirom na takove stanje tamo, pokušaj ako je moguće, završiti s pretragama i dijagnostikom tu u RH, kažu da su najbolji u Zg na KB Rebro...
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom