Pogledaj jedan post
Old 12.08.2012., 17:27   #6527
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Kao prvo ja se grijem drvima cijeli svoj zivot. Tako da mi molim te nemoj pricati price o radu i rukama. Kao drugo, ja i sadim drvece...doduse vocke a ne samo da ih rusim i unistavam.

Kao trece - fala Bogu da se regulira rusenje drveca a ne da vidim razno razne cudne likove kako traktorima idu u sume (Park prirode Medvednica) gdje ruse i tovare traktor drva. Bolje je da se sumarija brine o tome da se drva ruse ali i sade nova.

Inace za cijenu drva za ogrjev ako ne znas sam odi na Njuskalo ili Plavi Oglasnik pa pogledaj cijene.

Npr jedan oglas:

Prodajemo i dostavljamo bukova drva za ogrjev, rezano na duljinu 25 i 33cm, cijepano, složeno u palete od 1m3 i 1,8m3.Naćin plačanja:gotovina i kartice na rate.
Cijena 1m3= 399,00kn, 1,8m3= 749,00kn.

Dakle 20m3 gdje ti frajer doveze drva slozena i nacjepana pic pic bi te dosla 8 tisuca kuna.

A ovak ne nacjepana i tako to su ti 250kn metar po oglasima. Dakle 5 tisuca kuna.

Stan u Zagrebu, zajednicka kotlovnica na plin u zgradi cca 60 kvadrata 1000 kuna+ rata plina za zimu. A ti za 8 tisuca kuna grijes koliko ono stotina kvadrata? A da nisi prstom pomaknuo osim sto si docekao kamion sa dizalicom da ti istovari paletu.

I molim te kakve veze ima torificirano gorivo sa drvima i ovo sto ti mene napadas ?!?
kako to obično i biva, krivo sam shvaćen

1. super ako je tome tako, ali onda se to tako ne piše, da pišete, o svom radu, u stanju ste napisati elaborati na 15 strana kako pritisnuti jedan gumb na tiskanoj pločici, a tu, ja sam barem tako shvatio, podcjenjujte rad ljudi u šumi, maltene na odeš i dođeš!
3. potpisujem

drva imam doma odaaaaaavno, bio sam sarkastičan!
a koliko kvadrata grijem, napisal sam i previše puta, ako ja moram sve pamtiti, bilo bi red da i inžinjeri zapamte poneki 'detalj', ovo s 1000kn si okači mačku o rep, jer se radi o zgradi i to nema veze sa centralnim na drva (zbog grijanih prostora odozdo i odozgo)
Ako ti zagriješ moju kuću kako je ja grijem za 1000 kn plina, zimi, e onda je to mission impossible 7

ovo oko ekologije, potpisujem, i meni se čini da bude to komplicirano, ali to nisam niti komentiral...

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Mranderson, malo se smiri, jer te nitko ne napada niti potcjenjuje. No, i ti malo shvati da postoji pogled i s druge strane.
Zabrani je uvijek bilo i bude i uvijek e budu kršile. Ne sekiraj se. Misliš da itko smije dirnuti u tvoju imovinu (ako imaš šume). Možda se nebu sjeklo motornim pilama, ali se bu sjeklo, vjeruj mi. Možda bu lugar koji put dobil batina, ali to bu za njegvo dobro
Nemoj misliti da branim kolegu E-to-S, no u pravu je. Pojednostavnil je korake od šume do doma/tvornice, da opiše razliku u gorivu, no naglasil je besmislenost "ekologije", na koju sam i ja ciljal.

Nitko ne veli da si se zeznul TVOJIM izborom ak si TI zadovoljan, već ljudi pokušavaju pronaći bolje za novce koje imaju.
Mojih par lipa...
Svaka čast Zvon, sve to stoji, i u pravu si, naravno da postoji i druga strana, pa u tome i je čar, ja velim svoju, ti veliš svoju, a E-to-S veli svoju stranu. Naravno ponekad se desi i neshvaćenost, svi misle da sam zlonamjeran, a samo želim upozoriti da nije sve kod tih drva tako jednostavno. Istina da se slažem da nije to SF, nije, ali nije niti bome tako lagano, kad se samo sjetim slika od 'kolege' s Resnika, hvala dragom Bogu da se tamo nije nešto ružno desilo... Eto i mojih par lipa.
mranderson is offline