Pogledaj jedan post
Old 30.09.2007., 22:29   #18
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
jel kod muskih vrijede ista pravila po pitanju plodnosti?
Ovo je jedno od pitanja za koje uvijek mislim kako ću ga se ozbiljno uhvatiti. Pod tim podrazumjevam da bih napravila ozbiljnu analizu sa što većim brojem primjera iz života, lijepo sebi sistematizirala i napisala. Međutim to do sada nisam napravila. A što se tiče literature i strane i naše po ovom pitanju…ovo je za ambiciozne astrologe super tema za astrološki bestseler.


Vidjela sam da si nešto slično već pisala na Helpu, pa ću samo malo nadopuniti. Kod muškaraca je nešto teže gledati kada nastupa potomstvo iz natalne karte, ali ostale stvari su slične....Jupiter uvijek širi, a Saturn ograničava.

Kaže se da se u žemskoj natalnoj karti vidi karma djeteta, a u muškoj dharma. To je naravno vrlo ambiciozna tvrdnja, ali je s druge strane i logična. Način na koji su povezani majka i dijete posve je drugačiji od veze otac/dijete. 5. polje u tom smislu predstavlja karmu djece, a pojedinačno dijete je predstavljeno po poznatom redosljedu (5, 7, 9…). O broju djece govori i broj aspekata koje radi vladar 5. polja. Dobro je za plodnost kada vladar 5. polja pravi aspekt s Jupiterom.

Također kada se radi analiza broja djece nekog para, muška karta se gleda kroz 11. polje, jer je ono 5. polje od 7. - bračnog. Pa je to polje partnerovih potomaka (ovo nisam dovoljno istražila, ali mi se čini logičnim).

Međutim, pored ovoga pravi astrolog treba uvijek prije gledati općenito mušku plodnost. A to se može gledati kroz seksualnost (osmo i peto polje). Skladan odnos Venera/Mars je znak zdravog erosa i dobrog seksualnog unutarnjeg sklada, što smatram važnim. Dobar odnos Mars/Pluton pokazuje skladan protok seksualne energije, pa je takav frajer potentan (funkcija testisa: za stvaranje spermatozoida je zadužen Pluton, a testosteron Mars). Potentan je Mars u ovnu i jarcu, a u muškoj karti za plodnost je važan i aspekt Sunce/Mars (vitalnost, produktivnost).
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
bas sam procitala topic Neaspektirani sta ces, fish, nije svima zivot zabavan ko tebi pa ti jadni ne vjeruju, ja vjerujem, ja imam sunce u 5. u opoziciji sa neptunom i vjerujem da zivot nije standard nego urnebesno dobra prica. samo ti sipaj svoje price
Ma to čak nije ni ta priča, već klon s Duhovnosti koji nema pametnija posla od pokušaja ničim izazvane provokacije poo tko zna koji put.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom