Pogledaj jedan post
Old 28.10.2012., 16:20   #2421
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Aha... Sad ide prema kraju i sve se slaže na dobro. Zao mi samo sto se Fatma ne da iz one kuæice. Onaj kvart mi se èini dosta konzervativnim i staromodnim a taman sam se navikla na kvart kod Kadira to mi se èini pristojnim kvartom

A Mukades .. Uf ne mogu je gledat kako je zlobna ljubomorna i zlocesta. Nikako da se nauèi na svojim greskama da se promjeni
Da i meni se je vise svidio kvart gdje je Kadir Kvart je siguran, a pogled na zaljev je predivan. Niti kvart gdje je Ruzina kuhinja, nije los i sigurniji je od ovog kvarta koji su izabrali Fatma i Kerim. No mozda su scenaristice zeljele na taj nacin pokazati sa kakvim se teskocama silovana zrtva susrece u primitivnoj i konzervativnoj zajednici i sa kakvim predrasudama ruralne i primitivne sredine kada se pokusava rehabilitirati u zivot i zajednicu nakon groznog iskustva. Jer je ova serija prvenstveno radjena za tursko trziste da senzibilizira javnost o problemu silovanih zena. Zato je i nabacano toliko toga na Fatmina mlada ledja, da se javnost senzibilizira. Tako iako nama u velikim gradovima i u Europi takvo susjedstvo djeluje primitivno i skoro pa nemoguce, vrlo je moguce u kozervativnim, primitivnim i ruralnim sredinama i vrlo je zivo to susjedstvo u koloritu svojeg primitivizma. Zatim Mustafa kao lik je prikazan kao nenormalni opsjednuti bivsi zarucnik koji se ne miri sto je izgubio (i ostavio u najgorem i najtezem mogucem trenutku) zarucnicu pa i nju i njezinog muza proganja do besvijesti. I u RL ima takvih slucajeva i to dosta gdje bivsi partner ubija bivsu partnericu i njezinog sadanjeg partnera. Skoro svako toliko neka takva vijest vristi iz medija o nekom takvom dogadjaju. Koliko god to u seriji izgleda sve prenatrpano i od sume problema ne vidimo opipljivo i vidljivo razvijanje pravog odnosa Fatme i Kerima, u stvarnosti su takvi slucajevi itekako moguci. Cak kada je serija i kod nas pocela, isto je bilo zgrazanja u nekim nasim malim mjestima o temi serije (silovanju) od starijih ljudi, cak i od ponekih mladjih - komentirano rijecima sramota sto se upoce to prikazuje. Na zalost ne moramo otici u Tursku, takvih reakcija ima i kod nas.

A sto o Mukades reci .... nakon svega, da li je ona zaista spoznala sto je cinila Fatmi ili i dalje krivi Fatmu za svoje stanje i svoju kaznu. Mozda ovo drugo.
__________________
... If we believe that tomorrow will be better, we can bear a hardship today. ...

Zadnje ureðivanje eckway : 28.10.2012. at 16:38.
eckway is offline