Pogledaj jedan post
Old 05.05.2012., 19:44   #68
Quote:
Sves kaže: Pogledaj post
Što dijeli prijateljsku ljubav od partnerske?
Zaljubljenost ili (večim dijelom) strast.

Jel' moguće da se strast javi nakon što osobu već voliš?
Ja tvrdim da je.
Da, moguće je, ali kakve to veze ima? Ti si rekao da se možeš zaljubiti u nekoga koga već voliš. Pritom si izostavio najbitnije, da govoriš o prijateljskoj ljubavi.

Dakle, je, moguće je da se javi strast u prijateljskom odnosu, moguće je i da se javi zaljubljenost, sve je moguće. Ali nema tog redoslijeda- partnerska ljubav- zaljubljenost.

Quote:
Povremeno može značiti i svakodnevno, ali ne u toj mjeri da 24/7 misliš na tu osobu i maltene ne možeš normalno funkcionirati.
Ja ne znam tko se to osim tinejdžera zaljubljuje da ne može uopće funkcionirati. Ma čak ni tinejdžeri, to je već opsesija. Ako misliš na početni adrenalin, da, on se smanji, čovjek to ne bi mogao izdržati inače, ali zaljubljenost ne nestane.

Quote:
Što neću priznati?
Nisam toliko produhovljena i sveta osoba da mogu funkcionirati u aseksualnim vezama.
Pa dosta ljudi tako funkcionira. Ne baš u aseksualnim (mada, ima i toga) nego u onima gdje je seks rutinski i dosta rijedak. Počnu racionalizirati kako su ipak zreli ljudi i da je normalno da zaljubljenost prestane, da se ipak vole... Samo nisam sigurna da znaju objasniti kako se oni to vole ako više nisu zaljubljeni jedno u drugo.

Quote:
Riječ zaljubljenost prije svega asocira na onu prvu fazu zaluđenosti, koja moraš priznati, ne može u tom intenzitetu trajati zauvijek.
Čak ne bi ni bilo zdravo.
Odnosno, pod gubitak te i takve zaljubljenosti ne misli se na gubitak strasti.
Pa zato sam rekla da postoje različiti stupnjevi, kako upoznaješ osobu tako ti osjećaji postaju dublji, ta zaljubljenost se upotpuni ljubavlju, stopi u ljubav, ali ne nestane, ako nestane onda to ne valja. Bez zaljubljenosti nema ni strasti.


Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Nisi jedina.

Sve krenem pisati odgovore i onda pročitam što si ti napisala i ne da mi se ponavljati.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom