Pogledaj jedan post
Old 19.02.2010., 14:44   #68
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Normalno da postaje smiješno, pa meni nije jasno kako netko može imati tako kratko pamćenje i zaboraviti sve poruke američke diplomacije hrvatskoj. Pa živio sam u to vrijeme, pratio sam to, točno znam koliko je otvoreno, a još više prikriveno stiskana Hrvatske od strane SAD-a.

Što se tiče američke podrške Haškom sudu normalno da varira. Ukoliko je u pitanju balkan itd. raste, dok im podrška opada ukoliko su u pitanju američki ratni zločini. Prema tome da Hrvatska nije predala generale tj. napravila ono što se od nje traži danas bi sigurno bile drugačije prilike i odnosi.

Što se tiče vica itekako sam razumio vic, ali nije smješan i ponavljam čak se i psihopata i klinički primjer sadiste zgrozio...

Što se tiče tvog izvora za bombardiranje Dresdena - daj probaj naći neki još pristraniji, mislim to je smiješno

Što se tiče izvora za silovanje prihvaćam ga. No zaboravio si navesti kako taj isti izvor navodi kako to nije bila neka službena politika nego da su čak neki ruski zapovjednici streljali svoje vojnike koji bi bili ulovljeni u silovanju.

I tu se opet vraćamo na licemjerje - ti si u postu opravdao dvije atomske bombe i stotine tisuća mrtvih japanskih civila (i nerođenih još ko zna koliko) sa Pearl Harborom tj. sa par tisuća mrtvih vojnika, dok Sovjete sa 27 milijuna mrtvih (od toga 2/3 civila) proglašavaš za zločince i njemce za jadne žrtve koje ja pljujem. Da ne govorim da američke logore za Amerikance japanskog porijekla ni ne spominješ, a silovanja po Japanu i ona po Okinavi koja još dan danas traju po tebi su vjerojatno same tražile.

No kako je ovo tema Iran i samo smetamo drugima, ako želiš nastaviti možemo tu https://www.forum.hr/showthread.php?p...post25087141pa da vidimo kome majka đemper sa dva lica prede
-ajde budi toliko dobar pa nam navedi poruku američke diplomacije u kojem izrijekom prigovara hrvatskoj prekomjerno granatiranje Knina.
-naravno da je staljin bio zgrožen i duboko dirnut žrtvama u japanu. daj ne s....
-izvor za bombardiranje dresden jasno naznačuje što su bile čije mete
-kad siluješ 2 milijuna žena a streljaš nekolicinu onda to djeluje pomalo smiješno
-silovanja po okinavi još danas traju? što američki vojnik iz baze je silovao neku lokalnu japanku? pa po toj logici traju silovanja i po americi.
-ja ne opravdam bombe ja ih stavljam u kontekst totalnog rata. u ratu u kojem pogine 50-60 milijuna ljudi gdje se nisu štedjeli civili dvije atomske bombe nisu izuzetak. one su dio rata. sigurno ne najsramotniji i najstrašniji. silovanje je potpuno bespotreban čin, on nema nikakvu vojnu ulogu, on ne ubrzava kraj rata. atomske bombe su ga ubrzale.
-ne vidim zašto bih spominjao američke logore za japance kad o tome nismo ni govorili. sigurno nije nešto na što bi se ameri trebali ponositi.
ReturnOfTheJedi is offline