Pogledaj jedan post
Old 03.11.2017., 20:22   #46
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
točno si i ti naveo, ali kako iz toga kruga izaći. Politička ponuda je jednobrazna. Nit su lijevi lijevi nit desni desni, a narod s obje strane zapasali. Osobno ne znam kome bih s povjerenjem vlast dao da se samo mene pita. Ni predsjednički sustav pomogao nam ne bi
Pa velim... doslovno se mora mijenjati mentalni sklop, al naravno da to ne ide preko noći. Slažem se da niti su lijevi lijevi, a niti desni desni, ne drže se ni svoje vlastite agende, već samo stolice. Vlada potpuna odustnost bilo kakvih konstruktivnih ideja. Odnosno, ako se slučajno negdje i rodi, brzo ju pokopa "mašinerija" ranih interesa i raznih šerifa, ovako kako kaže klokanovac:

Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Onda bi pogotovo dobio tiraniju na vlasti, jer u svakoj našoj lokalnoj samoupravi, regiji, sjede isti lopovi. To nije samo problem kod ovih na vrhu. Bili bismo mi jako sretna država da je tako, ali problem je u tome što je cijela Hrvatska u kriminalu. Znači državna i lokalna razina, od vlade i oporbe do gradonačelnika i župana.
Zato i kažem da treba tjerati parlament da nešto iznjedri, i dati mu veće ovlasti. Ali najprije treba sustav urediti tako da je sjediti u parlamentu ozbiljan posao sa ozbiljnim posljedicama ako se posao ne radi kako treba. Za početak, napraviti lustraciju, pobacati sve koji sjede u saboru van i ukinuti im plaće i saborske mirovine. Čisto da se počnu preznojavati. Pa onda da vidimo hoće li se slijedeći glupirati.

( Naravno da se to neće dogoditi ali dajem si oduška. )
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom