Pogledaj jedan post
Old 14.11.2017., 21:35   #7081
Što se tiče komplikacija u trudnoći, evo fotke s vrata ordinacije moje ginekologinje. Koji se ginekolog toga drži? Većina ih je propisivala komplikacije šakom i kapom; ajde, unazad godinu-dvije su malo srezali zbog pojačanih kontrola iz HZZO-a.



Ja nemam apsolutno ništa protiv kad žena čije je zdravlje i zdravlje fetusa doista ugroženo nekim stanjem ili uvjetima radnog mjesta ode na bolovanje, dapače. Ali izloženost virusima i bakterijama kod npr. učiteljica kao indikacija za bolovanje? Ma dajte molim vas, onda nijedna od njih do poroda ne bi kročila nogom u trgovački centar, tramvaj itd. Meni je to osobito zabavno zbog radnog mjesta na kojem jesam, gdje sam radila cijelu prvu trudnoću do 45 dana prije poroda i gdje radim i sada. Ne bih pisala zbog zaštite svoje privatnosti, ali ajmo reći da sam ja onda trebala na bolovanje onog dana kad sam razmišljala o tome da napravim test na trudnoću.

Moja je šogorica pričala kako će na bolovanje i prije nego je ostala trudna, većina žena koje znam u stvarnom životu tako razmišlja. Mene su cijelu prvu trudnoću ispitivali malo-malo "A ti JOŠ radiš?2, ljudi na ulici, tramvaju, u bolnici čim vide trbuščić pretpostave da si na komplikacijama pa kao imaš vremena, možeš doći u bilo koje vrijeme.

Evo, ja ne znam trudnicu/rodilju u stvarnom životu koja je radila dulje od polovice trudnoće, bilo rodbina, bilo prijatelji, bilo poznanici i susjedi. Gdje su te žene koje rade? Samo na forumu.


Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post

Vidiš ovo je velika zabluda. Privatno te košta isto kao i kod socijalca i u bolnici, samo što to pokriva HZZO. Odnosno, već si to platila. Nije besplatno.

Isto kao što je cijena carskog skoro 30 tisuća kuna. Ista cifra je u Podobniku. I to je razlog zašto ga doktori u bolnicama izbjegavaju dok nije život majke i bebe već skoro ugrožen. Jer je skupo.

Moja socijalna ginekologica u prvoj trudnoći je bila fantastična i nisam imala potrebe ići privatno jer je bila i bolja od nekih privatnika.

Ne, ne mislim da je super što ja sve idem privatno niti mislim da bi svi trebali tako, samo govorim o zabludi da je socijalno besplatno....
Pa to je jedan od glavnih razloga zašto uvijek prvo pokušavam sve riješiti u državnim bolnicama i domovima zdravlja. Zašto bih dodatno plaćala nešto što sam kroz poreze, prireze, doprinose i ne znam što već višestruko platila?

Kad ljudi kažu da je zdravstveno osiguranje besplatno, obično misle na to da uglavnom ne trebaju u tom trenu neku veliku dodatnu cifru platiti, ne da je doista besplatno.

Evo, vidim sad da je i ludo_malo slično napisala.

Zadnje uređivanje For My Pain : 14.11.2017. at 21:46.
For My Pain is offline