Tema: Citroen C4
Pogledaj jedan post
Old 19.11.2017., 11:56   #804
Pa tak je i od tog frenda (coupe 2005 il 2004, 2006 ne znam) al on je sletio s njim umjereno gadno, ne znam sve detalje. Njemu je otiso glavni komp koji kosta 1000EUR, nije bilo popravka, od vlage otiso, negdje pred godinu i nest, ima 170-180000, isto plin. Nekkim cudnim putovima ga je, nakon sto mu je auto stajo 1 mjesec, naso za 2000kn novog. Lako za taj tvoj, a ja ni nemam radio. I isto, od prje godinu i nest dana kod njega samo kvarovi s elektronikom, moro je provaljivat u svoj auto itd. ne znam nije mi sigurono ni pol reko- i veli opet ce kupit citroena jer mu je udoban, nagodinu prodaje ovoga (meni je bas neudoban upadnem u sjedalo premekano totalno, lumbalna potpora nula bodova tak da si mislim kupit jastuk onaj jbg 200k s dostavom, mislim da će me ubit na duljen putu to premekano sjedalo) Dakako ja bi bio daleko sretniji s nekim jacim motorom unutra, vidjet cemo, ako ga uspijem promiijeniti za nest manje i bolje napravit ću to ja ne znam:
dal bi za Yarisa benzinca godinu starijeg i s 20.000 km vise (i bez plina) ja mogo nadoplatit 1000EUR i dobit ga?? Je li to realno ili preplacujem ja ili sta, ako su u istom stanju? 1.0 motor na yarisu bi isto bio malo trom al bi ga bar mogao vijat (tjerat na višim okretajimakad zatreba, češće) a ovog se bas i ne usudim, a s 1.3 yaris mozes letit po cesti ne treba ti bas nista brže ako znaš vozit (OK po autoputu nije krajnja velika al po cestama itd... jednom me vozio jedan vojni pilot u takvom yarisu i zurilo mu se bilo je ludo i nezaboravno, od Pule do ZG))
Inace uvijek sam mrzio aute iz tih svih PS grupacija i slicno, europljane benzince osim nijemaca, dobro i corse itd, clije, ove one peugote 206 , 1.2 1.4 benzinci megani mozda manje itd,jer su se uvijek vukli predamnom i moro sma ih prestizat stlano i s yarisom 1.0 i sparkom 0.8 )

Nego, na ovom 1.4i motoru ulje se mijenja svkaih 10.000km? Svakih 10.000 km mali servis? (a ja ispocetka mislio bar 15-20.000) inace uljemu jenegdje na 1/4, malo više, a do sljedecih 10.000km malo vise od 2.000 km. NA KOLIKO JE VELIKI SERVIS? (cito sma knjigu i sve al tak je sotano napisana nemma vise stroljenja desifrirat je nemrem pronać uopce,sve moguce i nemoguce verzije i modele ubacii unutra, u upute za ovaj model)

A ono sto mi lupa naprijed, kad mi motor za vibrira, ili preedjem preko nervnine, skuzio sam sta je (jbg mogo sam to prije kupnej tek sam sad na miru pogledo i ispod poklopca motora. Krajnji lijevi onaj platicni nosac lijevog fara (onaj bocni), je puko. Takodjer prednji branik s ljeve bocne strane se moze pritisnut prstom unutra, i odozodola se nest ko otkacilo, vjerojatno to lupa. Malo onak rezi ne znam1cm, ne znam to je neka plastika vjerojatno mi se dalo sad po ovom mkroom zavlacit. Nadam se da mi to nece ispast preko nekih neravnina na autoputu i polomit i jos nest...
I dajte mi MOLIM VAS recite - takve stavri mehnaičari bas ne vole popravljat, te neke puknute drzace brnaka i slicno (ili i to spada u njihov djelokrug)?? Kome to odvest ak bi htio da mi to malo drzi kak treba, i taj plasticni nosac fara - i to odozdolassto malo rezi neka ploča od branika otkacila se.
ja ako ga promijenim i nakon tisucu km e da mi ga se takvog vozit, da lupka nest cim brze predjem prek rupe)

Isprike opet sam se malo raspiso ali molim vas ako moze odgovore na ovo boldano/masno. (u oju obranu to je na popisu nuzefekata jakih lijekova koje sam nedavno koristio protiv bolova opravdano )

PS: I dal su led t10 svjetla po specifikacijama, za pozicije, il mogu prigovarat na tehnickom - kak u pretincu maknut plastiku onu. Da uzmem nozic pa vadim van, ili moram nekaj pritisnut? Meni je na tehnickom jedan za spark prigovaro nest za pozicije, da ne smije bit led, ja sam ga takvog dobio... Ianace na ovom pozicije prakticki ne vidim po danu, kad ih upalim. Valjd se sam po noci malo bolje vide, valjda nisu led ) Znaci sam dodjem u trgovinu i tražim t10 led, pretpostavljam da nema razlicitih velicina jos nekih.

Zadnje uređivanje goranbo : 19.11.2017. at 13:14.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom