Pogledaj jedan post
Old 18.05.2008., 21:15   #264
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam bila u Nizozemskoj niti me išta vuče da tamo ide, ali meni je pretjerana liberalizacija sve samo ne dobra. Slobodno možeš pričati što želiš, ali neke granice moraju postojati.

Uostalom, Nizozemci sami pokazuju kakva je njihova kultura. Imala sam ju prilike više puta vidjeti ovdje kod nas, kada dođu na more. Ne kažem da nisu srdačni ljudi, dobri, velikodušni i tome sl. (nisu jedini, ne), ali brate mili ponašaju se kao da ih je netko pusti s lanca nakon xy godina zatočeništva. Ne znam čemu takvo ponašanje, ali nitko me ne može razuvjeriti kako to nije njihova kultura i da je to posljedica toga što su u drugoj zemlji, pa kao, radiš stvari koje ti ne bi palo napamet raditi doma. Je rajt.

Hodala sam i ja po svijetu, napijala se i sl., ali me nitko nije morao kupiti po klupicama, plažama i tome sl. I još im pokušati objasniti da je trava legalizirana samo kod njih - nemoguća misija.
Sto se tice Nizozemaca, malo sam ih upoznala izvan Nizozemske pa nisam kompetentna komentirati njihovo ponasanje van svoje zemlje. No, nisu li takvi (kao sto si rekla za Nizozemce) i Britanci, Amerikanci.. O nekim Bosancima van Bosne necu, kao ni o nekim Hrvatima koje sam imala prilike vidjeti u inozemstvu. No, ne zelim globalizirati, ima i predivnih Bosanaca vani, kao i Hrvata itd. Svijet je lopta sarena, i to je super.
*Ana# is offline  
Odgovori s citatom