Pogledaj jedan post
Old 17.06.2009., 13:37   #4
Napokon ova tema na hrvatskom forumu
Ja sam u ovoj priči već godinu ipo dana, googlam, tražim, paničarim, idem na forume BFS-a, ALS-a, itd. Fascikulacije me izluđuju, imam ih 24/7 na listovima, a često i na svim drugim mišićima, kapcima (najiritantniji!), butinama (najsnažniji!), ramenima, licu (najružniji!), usnama, tabanima, trbuhu, leđima. Ove druge osjetim kad se pojave, nekad se mišić trzne samo jednom, nekad 20 puta, a nekad traju po par dana. Ali na listovima su stalne, tako sitne, uopće ih ne osjećam nego ih samo vidim. Jako ružno izgledaju, kao da nešto gmiže ispod kože, po cijeloj potkoljenici.

Stalno umišljam i druge simptome ALS-a npr. teško gutanje, slabost mišića. Imam toliki strah od te bolesti da se ne usuđujem otići kod neurologa na pregled, jer računam da bi mi ta potvrda totalno zaustavila normalan život, a lijeka ionako nema.

Kako su tebi megatronman potvrdili BFS? Kojim si uopće pretragama otklonio mogućnost ALs-a? Ja ne idem na pregled nego samo računam da ću s vremenom biti smiren jer ALS ipak koliko sam ja upućen brzo napreduje. Ali nakon pola godine ja još nisam bio smiren, nakon godinu isto, sad nakon godinu ipo isto Čim osjetim neko zatezanje u mišićima, pomislim eto ga, bolest napreduje.

Anksioznost to prati i potpomaže, kad mislim na njih odmah su puno jače, brojnije. Začarani krug. Odvratno. Pretpostavljam da bi mi potvrda BFS-a dala ogromnu snagu, volju, elan, ali isto tako, potvrda ALS-a bi me uništila. Zato ne idem kod doktora nego samo čekam.
marginalac is offline  
Odgovori s citatom