Pogledaj jedan post
Old 17.07.2009., 21:43   #83
Quote:
budim se kaže: Pogledaj post
MI smo oni cijim strahom su ti isti roditelji manipulisali.
Nazalost, znam o cemu pises. Manipulisali jer u verovatno jedino sa bespomocnom decom to i mogli.
Kako mrzim to sto se u nasem drustvu podrazumeva da te roditelj voli i da uvek radi za nase dobro. I svi te time ucutkuju usudis li se da progovoris o svom paklu. I sam to prihvatas.
Decu je najlakse napraviti!

Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Ako odrasla osoba udari drugu osobu, ako toj drugoj odrasloj osobi prijeti smrcu, ako godinama ponizava tu drugu odraslu osobu, ako prisili na seks tu drugu odraslu osobu... to su sve stvari koje zestoko osudjujemo, da ne kazem zlocini. A kad se to isto radi osobama koje su djeca, onda je to drustveno prihvaceno. Jer eto, roditelji nisu znali bolje.
Kako dobro receno! A ustvari, trebalo bi da je bas suprotno - odrasla zrtva je sama kriva jer je kao odrasla, zrela, odgovorna osoba dozvolila sve to, dete zrtva nikad ne moze biti krivo ni odgovorno za ono sto mu rade jer je njemu ta porodica sve i nemocno je da ista promeni. Zlostavljane dece ne bi ni bilo kada i oni mogli odmah progovoriti o onome sto trpe. Ali to, nazalost, nije tako jednostavno.

Quote:
Joanna4 kaže: Pogledaj post
Umjesto toga, lijecit ce svoje komplekse i svoje probleme iz djetinjstva/braka/sve ostale na osobi koju su izabrali stvoriti.
Tako je. Vrlo, vrlo neodgovorne, nezrele i sebicne osobe, pisem iz iskustva.
anarina is offline  
Odgovori s citatom