Pogledaj jedan post
Old 03.12.2009., 21:00   #12
History of French Ruler Napoleon Bonaparte

Hi.

Sto se tice izvora povjesnih teza, to mi je jednom prilikom rekla studentica pozdiplomskog sudija politickih nauka u Francuskoj tj Parizu koja je Francuskinja....da istina je da su Napoleona oteli englezi i da su ga hrvati oslobodili,,to je evidentirano ja nisam povijesnicar ali u slobodno vrijeme se bavim isrtazivanjima, cinjenica i tocnih podataka srenjovjekovne povijesti..Da znam da je Napoleon bio dobar govornik i da je laskao onima kojima su ga sluzili...Sto se odnosi za Hrvate ja znam tj receno mi je, za Poljake i druge neznam!!!Napoleon ,,,dali je osobno bio u Dubrovniku neznam!! ali on je dozvolio da se hrvatski jezik ponovno uvede u hrvatskoj sto nitko od osvajaca ranije niti kasnije nisu napravili ...kao sto sam rekao nisam povijesnicar ali tkoga svrbi nek se grebe.....Ah Zastava SV Vlaha,,,i Srbi nisu postovali ga a zasto bi i Napoleon,,,



Quote:
Gilles de Rais. kaže: Pogledaj post
Ne, nismo znali. Ali ti nam sigurno mozes dati izvor u kojem mozemo provjeriti tvoje tvrdnje.









Napoleon je dao slicnu izjavu i o Poljacima i Rusima. Dakle, to nije bilo nista neobicno za njega, a ako je to rekao u prisustvu hrvatskih vojnika, to bi bio dobar potez radi pridobijanja njihove naklonosti. A Napoleon je znao kako da motivise svoje vojnike laskavim rijecima.









A ti si to procitao u istorijskim knjigama? Meni to vise nalikuje na lokalne mitove koji se stvaraju o svakoj slavnoj licnosti i koji sluze velicanju naroda o kome govore. Vjerovatno i Slovenci imaju svoje legende o Napoleonu i price: da je Napoleon imao 100 000 Slovenaca...









Da si zaista citao istorijske knjige o Napoleonu, znao bi da on nikada nije bio u Dubrovniku, vec da su u grad usle francuske trupe na celu sa generalom Loristonom i da je on u znak priznanja kulturne superiornosti Dubrovcana, objavio da po Napoleonovom naredjenju Francuska nece priznavati nezavisnost Dubrovacke republike, nakon cega je skinuo zastavu sv. Vlaha i zamijenio je sa francuskom zastavom. Pretpostavljam da je to u Francuskoj znak velikog postovanja.




Imas li jos neku cinjenicu o Napoleonu?








tragetir673 is offline