Pogledaj jedan post
Old 04.09.2006., 15:12   #12
Quote:
bankei_ri kaže:
Živim u zgradi staroj 50 godina. Dimnjak je bio oštećen na vrhu zgrade i u njega je prodirala voda. Nama su se na zidu pojavile masne fleke. Dimnjak je saniran, ali masnih fleka se nikako riješit. Skinuo sam žbuku sve do cigle i nanio dva sloja neke posebne hidroizolacijske žbuke, ali i kroz nju probija.

Imam još dva centimetra za popunit, šta da stavim? Jedni mi savjetuju da stavim građ.foliju, preko toga knauf i to zatvorim, drugi pak nekakav specijalan gusti premaz umjesto farbe koji će masnoću zadržat unutra.

Imate kakvih prijedloga?
Ono sto je sigurno, da ako je vlaga u dimnjaku onda ce ta vlaga prodirati i dalje,tako je meni bilo.. pretpostavljam da se radi o smedim flekama na zidu... ja se samo sjecam da je to nestalo samo od sebe kad je dimanjak bio 100% saniran. Dok je voda u dimnjaku, te čađe ce prodirati i vrlo tesko ih je zaustaviti. Moje preporuka je da ako je dimnjak zaista saniran probati ga nekako posusiti.. mozda da stavis ventilator da puse kroz njega par dana da ga isusuje i da ta zmazana voda jednostavno prestane cirkulirati kroz zidove, a prestat ce se sirit kad je zaista nece biti, tj. uvijet je da je dimnjak potpuno suh.. nisam bas dimnjacar, alija bih to napravio poucen iskustvom. a na kraju tih dva cm jos saniras s nekim nepropusnim materijalom, ali stavi u sirok prostor oko problematicnog mjesta i pozicionirajeventualnu foliju vise ispod jer voda ce zeljeti padati prema dolje..
zvonch is offline  
Odgovori s citatom