Pogledaj jedan post
Old 01.03.2005., 17:53   #7
Re: Re: Re: Re: Re: Cijene stomatoloskih usluga

Quote:
MaxB kaže:
I za ta dva mijenjanja ti je izbrusio manje zuba nego za stavljanje amalgamske plombe. A ni ne znam zbog cega ti ih je mijenjao - ako zubar nije dobro sredio zub, onda je kriv on, a ne plastika. Uostalom, danas su bijele plombe bitno kvalitetnije nego su bile prije. Meni su amalgamske plombe unistile sve zube. Par puta su mi mijenjane amalgamske plombe i svaki put sam izgubio veliki dio zuba. Recimo, jednog zuba mi je falilo prakticki polovica - a zubar mi je prije godinu i pol bijelom plombom 'izradio' taj zub pa sad izgleda kao obican zub! Dakle, bez onih nekakvih komplikacija s navlakama ili sto se vec radi - obicna plastika. Nema teorije da tako nesto napravis s amalgamom! A i isto je fora - jedan drugi zub mi je vec bio drasticno istrosen i morao bi ga izvaditi jer ga nije mogao vise izbrusiti da bi se amalgam primio - stavio je bijelu plombu i sve OK.
Ako te već zanima, na lijevim šesticama mi se razvio karijes. Onaj između dva zuba (prema peticama). zbog kojih je trebalo odvaliti pola zuba, pa mi je stavljena bijela čisto radi estetike. Sad ću ih opet morati ići mjenjati jer mi je s gornjeg zuba otpao dio plombe.

Usput, jesi li ti možda kakav stomatolog? Pa se toliko razumiješ koliko treba čega izbrusiti. Jer koliko ja znam, treba izbrusiti upravo onoliko koliko je potrebno da se ukloni karijes. Ako ti misliš drugačije, onda mi argumentirano navedi zašto.
Quote:
MaxB kaže:
Imam za tebe dvije poslovice:
1) What you don't know can't hurt you
2) Ignorance is a bless
Nemoj mi navoditi poslovice. Jer bi ih i ja tebi mogao navesti nekoliko. Navedi mi rađe konkretan primjer da se netko otrovao živom iz amalgamske plombe i od toga umro.
Quote:
MaxB kaže:
Ta "tvrdnja" je znanstveno dokazana i nikad znanstveno osporena - vise cak ni ADA (americka stomatoloska organizacija) ne tvrdi da ziva ne izlazi iz amalgama! Zato se nemoj blamirati takvim izjavama...
Znanstveno? Kojim metodama? Tko je istraživao? Jesi li ti možda kemičar? Onda reci koliko je potrebno elementarno čiste žive da izazove prve simptome trovanja? A Ameri će reći bilo što kao to njima ide u korist (profit), bitno da netko iznese nekakav "dokaz". Uostalom kod kemije nije bitna supstanca već doza. I voda može biti otrov.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom