Pogledaj jedan post
Old 18.09.2015., 11:55   #44
Quote:
JTB kaže: Pogledaj post
Napisali ste da, citiram, ima hrpu inovacija. Kao novinar mislim da bi bilo profesionalno navode provjeriti prije re-dsitribucije, a ne vjerovati PR-u tvrtke.
E pa sad, ovdje se ipak mogu pozvati na određeni stupanj ležernosti (vidi moj post #40 o tom pojmu). Jer ipak ne pišem profesionalni tekst, za koji ću par dana istraživati. (Samo određeni stupanj, jelte. Sve je u pravoj mjeri...)

Međutim, u svojim tekstovima, onome iz 2014. i ovim sada, nikad nisam citirao PR tvrtke. Prije prvog teksta, vidio sam bar deset raznih napisao o Rimcu i njegovom Concept One na engleskom, francuskom i njemačkom.

Quote:
Ovako kad jedan novinar prenosi od drugog, za cas imamo situaciju da je web pun clanaka o velikom inovatoru, a izvor im je gore spomenuti isti.
Da, to je opasnost koje sam više nego svjestan. Ispred onoga što citiraš, citirao sam Wall Streat Journal, prije toga CNN - to su visokoprofesionalni kolege novinari i urednici bez senzacionalizma; mislim da im mogu vjerovati (da se radilo o napisima na Fox News i The Sun, ne bih se ni osvrnuo). Upravo sam ubacio kao dodatak u #40, da na specijaliziranom sajtu "Green Car Report" ima 119 napisa gdje se spominje Rimca.

Aha, evo malo dodatnoga surfanja - ako me sjećanje ne vara, ovo je prvi tekst koji sam čitao u kojem se spominje Matu Rimca i Concept One, što sam ranije spomenuo - evo taman je četvrta godišnjica! :klap:

Rimac Concept One is An Electric Stunner From….Croatia?

Bio je na tom sajmu u Frakfurtu i nakon toga izazvao senzaciju i poplavu tekstova, kako rekoh, bar na tri jezika koliko sam vidio.

The Rimac Concept One electric supercar, when Croats legitimately want to outdo Tesla Motors

»Where do these guys come from? It was quite a surprise to learn they’re from Croatia. We knew the Croatian coastline with its many islands as a yachting paradise, but we had never heard of a Croatian car company. That made us a bit suspicious. How can it be that people coming from nowhere, without any automotive background, suddenly show up with a car with Ferrari-like performance? That just sounds incredible, yet Mate Rimac has proven engineering skills.«

U ove četiri godine nije razvio serijsku proizvodnju, ali koliko vidim, dobro posluje, zapošljava nove ljude, privlači novi kapital... On ima i dalje planove da sagradi tvornicu i zapošljava tisuće ljudi (usput, dečko danas ima 27 godina - 2009. je imao 21, i ako je tada malo znao, bio tatin sinčič koji voli brze aute, a za dve godine napravio senzaciju - pa da, moguće je). Meni se čini vjerojatnijim da u tome neće uspjeti nego da hoće, pogotovo u Hrvatskoj - svoje inovacije i invecije prodaje Mercedesu i drugima, pa će oni to iskoristiti...

Nema puno takvih tvrtki u Hrvatskoj (druga slično uspješna je spominjani DOK-ING). Zaposlio je ljude, privukao kapital iz inozemstva, izvozi... Predmijevam da bismo mogli razvit tu malo pozitive, ha?
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?

Zadnje uređivanje Zoran Oštrić : 18.09.2015. at 12:15.
Zoran Oštrić is offline