Pogledaj jedan post
Old 22.03.2017., 20:16   #17
A sad dio o STEM
Prvo, nemam nikakvog osobnog iskustva sa skolskim sustavom jer se to u drugom razredu OS ne nudi. Drugo, ne ocekujem ne znam kakve rezultate ako se baziraju na volonterskom radu profesora. Ali - ako vec postoji mogucnost - pa makar i kroz CML - ne vidim zasto ne. Mene apsolutno nitko nije lobirao ni za sto niti sam dobila ikakve informacije osim onih na web stranici skole, koju pretpostavljam isto tako volonterski odrzava taj profesor.

A koji bi trebao biti cilj STEM obrazovanja i sadrzaja u skolama? E pa ja bas misim da bi trebao rezultirati vecim brojem studenata FOI, PMF, FER i sl - jer se ako nista drugo bar pokazalo da su to studiji koji omogucavaju mladom covjeku pristojnu placu i posao bili to ili u inozemstvu. Ili da se mozda napokon profiliraju srednje skole koje nude strucna znanja iz tih podrucja. Nije da to sve treba zanimati ali isto tako ako roditelji ne pruzaju poticajnu okolinu djeci za tako nesto zasto ga skola ne bi zainteresirala?

Ovi ostali ce korisnicki nivo koristenja tehnologije ionako sigurno svladati (tj. vec jesu) i vise od toga im za obavljanje svakodnevnog posla u nekom drugom zanimanju ne treba. No ako imamo lidrana, folklore, debatne klubove, likovne radionice i sl - ne vidim zasto ne bi imali i STEM sadrzaje po skolama. I naravno da se cesto mora platiti - a bogme se i u onoj bivsoj drzavi placala skola stranih jezika ako ti nije odgovarao dodijeljeni jezik u skoli ili te zapao los profesor... Ako drzava ne zeli tako nesto ili da joj nastavnici moraju raditi volonterski - onda nek drzava organizira i plati sve kako treba. Ovako - cekati da grad ili drzava stavi obrazovanje djece kao prioritet (u smislu da da pare, na da su im puna usta velikih rijeci) - dok cekamo bar imamo alternativu. Losije od lose alternative je biti bez alternative.
proab is offline  
Odgovori s citatom