Pogledaj jedan post
Old 10.02.2012., 20:41   #15
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
nebi smjeli tak oporezivat jer ipak nije pošteno naplaćivat porez na nešto što je u prošlosti bilo neoporezivo... pa bi tako opet došli na ono "ko je jamio jamio je"...

nisam još našao pouzdane informacije što će se točno i na koji način oporezivat, no ako misle oporezivat dobit ostvarenu u proteklim godinama koja zbog loše naplate nije isplaćena (a u stvarnosti je to samo papirnata dobit) onda je to po meni podlo, nefer, lopovski, jadno i bijedno itd itd...

Jer ako ja imam zadržane "dobiti" iz razdoblja 2005-2011 koju nisam mogao isplatiti jer sam redovni priljev koristio za uredno namirivanje obveza i isplatu plaća, a "vani" imam XYZ sumu potraživanja na koju sam platio porez na dobit i čekao da se namire moja potraživanja kako bi si mogao isplatiti stvarne novce, ja sam očito građanin drugog reda i smeće kojeg treba okljaštrit do kože...

A oni koji su dobit izvlačili iz firmi a NISU PLAĆALI plaće i doprinose, oni će proć lišo jer je to ipak KREMA hrvatskog društva...

Po meni bi to trebalo ići logikom kao što je bilo i do sada... porez da se plaća na dobit ostvarenu 2001 do 2004 i od 2012 na dalje (tu mislim na isplate predujmova dobiti za 2012 i na kasnije isplate dobiti ostvarene u 2012 i nadalje a koje će biti isplaćene u narednim godinama)... neisplaćena dobit ostvarena u razdoblju 2005-2011 nebi smjela biti predmet oporezivanja...

jer to bi bilo ravno pokušaju da sada retroaktivno naplate porez na sve isplate dobiti iz prethodnih godina...
Slažem se doslovno sa svime što si napisao. I ja sam bedak tvoje vrste.

Ajmo se malo sjetiti:
1. Svi poduzetnici koji su isplaćivali dobit 2001.-2004. plaćali su dohodak od kapitala 15% + prirez i NISU TREBALI to unositi u godišnju prijavu dohotka jer se to smatralo konačnim oporezivanjem.
2. Oni bogeci koji nisu isplatili dobit iz tih godina do konca 2004. godine, MORALI su isplate dobiti unositi u poreznu prijavu, IAKO to uopće nije bio izvor oporezivanja dohotka. Neki bedak kad je pisao pravilnik uvrstio je u prijavu i to. Kako ruka ruku mije, tako nitko nije to opovrgao, iako se radilo o prijelaznoj odredbi zakona.
Kad si zbog nekog sitnog razloga bio u obvezi podnijeti poreznu prijavu, dobio si vrtoglavicu od izračuna dodatnog poreza na dohodak na nešto što uopće nije bilo izvor dohotka.

Sad mi se čini da se povijest ponavlja. U retro smjeru, ali uz isti efekt:
AKO NISI BUDALO NA VRIJEME ISPLATIO, KO TI JE KRIV.

Inače:
pobornca sam oporezivanja rada i kapitala samo na dividende i udjele.

Smatram da je jedino ispravno da mi se uzmu pare dok sam u snazi i radno sposobna, a ne poslije.
Nedaj bože da mi se desi ko penziću, koji nije spiskao cijelu svoju životnu ušteđevinu na provod i zabavu, već je ulagao u kućicu-slobodicu ili kakvu malu vikendicu za stare dane da moram prodat kućicu jer nemam za porez.
A to će se desiti mnogim našim penzićima ako naši vrli političari odluče da treba "očistiti prvi red do mora" i uvedu porez na imovinu, uz obrazloženje:
pa nije tako puno. Jer baš i nemaju puno uvida u stvarnost sa tih visina.
Koje su to mirovine iznad 3.200,00 kuna da im znači nešto 200,00 kuna neoporezive osnovice.
Pobornica sam i oporezivanja dividendi i udjela. Ovako dođu stranci, iznesu dobit i vrate nam kroz kredite na koje uberu kamate. Neka ostane ovdje pa
će valjda biti manja zaduženost, nadam se.
apis16268 is offline  
Odgovori s citatom