Pogledaj jedan post
Old 05.03.2004., 15:08   #6
Quote:
banderas kaže:
Hmmmm, nisam siguran da je to bas zakonito.

Vojky, help
Zakon o obveznim odnosima:

Šutnja ponuđenog

Član 42.

(1) Šutnja ponuđenog ne znači prihvaćanje ponude.

(2) Nema učinak odredba u ponudi da će se šutnja ponuđenog ili neko drugo njegovo propuštanje (na primjer, ako ne odbije ponudu u određenom roku ili ako poslanu stvar o kojoj mu se nudi ugovor ne vrati u određenom roku i sl.) smatrati kao prihvaćanje.

(3) Ali, kad ponuđeni stoji u stalnoj poslovnoj vezi s ponudiocem u pogledu određene robe, smatra se da je prihvatio ponudu koja se odnosi na takvu robu ako je nije odmah ili u ostavljenom roku odbio.

(4) Isto tako, osoba koja se ponudila drugom da izvršava njegove naloge za obavljanje određenih poslova, a i osoba u čiju poslovnu djelatnost spada obavljanje takvih naloga, dužna je izvršiti dobiveni nalog ako ga nije odmah odbila.

(5) Ako u slučaju iz prethodnog stava ponuda odnosno nalog nije odbijen, smatra se da je ugovor sklopljen u trenutku kad je ponuda odnosno nalog stigao ponuđenom.


Ne brinite, imaju oni dobre pravnike, ali, sve što je pravno ne mora biti moralno.

I ja sam popizdio kada sam to dobio i vratio u roku odma. To je jedan o većih gafova koji su sebi mogli napraviti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom