Pogledaj jedan post
Old 08.09.2004., 10:33   #11
Quote:
LadyInRed kaže:
to je stari mit da kava diže tlak. noviji mit je taj da ga digne privremeno i tek onda tlak opet rapidno padne. tako da se niskotlakaši ne bi trebali natakati kavom, kako je uvriježeno mišljenje u narodu

i ja imam niski tlak. vrlo niski. dođe mi na 88/52. to se riješava najbolje izotoničnim pićima jer tebi treba puno tekućine i minerali koji će se zadržati u organizmu. sama voda će napraviti još gore jer ćeš izmokriti previše tekućine, "isprati" ćeš organizam i tlak će pasti još više.
od Multilaba su ti najbolja, ali poslužiti će i svako drugo izotonično piće.
Kava naglo diže tlak samo kod ljudi koji ne piju redovito kavu. Redoviti kavopije razviju "toleranciju" na kavu, pa im se tlak samo neznato povisi.
Imaš pravo što se tiče izotoničnih pića , samo što meni nikako da uđe u naviku da ih pijem. Mogla bih probati Ljeljin savjet. Navikla sam na vodu, pa se ni ne sjetim da bih mogla piti sok.
Cijeli se život mučim s niskim tlakom. Sistolički mi zna pasti ispod 80, pa mi se tlakovi previše približe - objasnili su mi da je to opasnije od samog niskog tlaka. Ali kako u obitelji imam jednog visokotlakaša i vidim kako je to tek grozno i zastrašujuće, više se uopće ne žalim na svoj niski tlak.
Zoe is offline  
Odgovori s citatom