Pogledaj jedan post
Old 20.12.2012., 13:07   #2083
Podjela imovine

Pozdrav svima!Posto se ne razumijem ni malo u pravne postupke molila bih detaljnu pomoc.Radi se o tome da se nas 4 stranke(familija)moramo podjelit oko nasljedjene zemlje.Ostavinska je bila,svatko ima pravo na isti dio osim jednog sta ima udio 2/1.Ne radi se o maloj kolicini,ima puno pasnjaka i sume tako da nam nije u interesu(barem meni)djelit se da svatko od svakog pasnjaka dobije dio nego da svatko uzme sebi onaj komad zemlje koji zeli da danas sutra moze na tome radit sta hoce.E sad ima problem sta se jedna stranka uopce ne zeli javit,ne otvara mi vrata,izbjegava me maksimalno i to ne samo mene nego svih nas.Mi namjeravamo u 2 mjesecu odredit datum i obavit to jednom zauvijek ali kako postupit sa ovom sta ne odgovara?Ako budemo nju cekali nece se nikad nista napravit a meni se stvarno zuri jer imam neke planove?I jos me zanima kolki su troskovi za sve to,za prepis zemlje i porezi i koliko to traje od kad se dogovori datum?Ovo mi je prvo iskustvo u zivotu sa podjelom imovine i nasljedjem tako da stvarno nista ne znam a ne poznajem ni jednu strucnu osobu koja bi mi pomogla.Hvala unaprijed!
Alexa sa x is offline  
Odgovori s citatom