Pogledaj jedan post
Old 30.11.2006., 11:58   #19
Quote:
turbododo kaže:
za nekog tko zna ili se već tako školuje

Koja su ograničenja slobodnog vremena: izlasci i sl.

koje su obveze u domu/vojarni

nose li se uniforme cijelo vrijeme ili ako ne kada?

kakav je režim života u domu/vojarni?

Hvala unaprijed na odgovorima
1. Pokušao sam, prošao liječničke, ali nisam upao na fakultet (politologiju) te nisam nastavio dalje...

2. Izlasci su prilično ograničeni koliko sam ja čuo od ljudi koji jesu kadeti, vikendi su ti isplanirani socijalnim događajima i sl., a izlasci ograničeni do, mislim 22 ili 23 h... ali kažu da se masovno bježi iz vojarne navečer i da izlasci nisu problem.

3. Obaveze su da ti redovno rješavaš fakultet i predmete časničke izobrazbe za smjer koji ideš.

4. Uniforme nisu obavezne, i ne moraš ih nositi... osim ako nisi na nekom od kampova. Dobiješ iskaznicu da si član HV-a iliti MORH-a, nisam siguran, s čime dolaze ranije nabrojane pogodnosti.

5. Dom je odlično opremljen, stvar je u tome što moraš znati da ti je cilj završiti tu naobrazbu, a ne zajebavati se okolo po Zagrebu. Fakultet zahtjeva vrijeme i mjesto za učenje, to ti je omogućeno, vojska zahtjeva da položiš predmete vojne naobrazbe, uvjeti za učenje i stjecanje iskustva su ti omogućeni...

Ti samo moraš učiti i živjeti to, ako se imaš namjeru zajebavati, i da guzica vidi puta iliti Zagreba (ali vidim da si iz Zg, pa ti valjda nije to , ali za ostale) radije nemoj se u to upusititi jer ugovor koji potpisuješ je govno... njihov si tih 6 do 10 godina. Mogu te baciti gdje hoće, kada hoće, a kada upadnemo u NATO to zbilja može biti cijeli svijet.
Ali ako je to tvoj izbor života, tada samo naprijed... to ima svojih predonosti, ali i nedostataka. Ja sada kada razmislim, možda mi je i drago što nisam upao u taj svijet, ali opet tada sam razmišljao drugačije i nastavio bih razmišljati tako da sam upao i počeo živjeti "vojnički".

Pozdrav
DarkSun is offline  
Odgovori s citatom