Pogledaj jedan post
Old 11.12.2007., 18:49   #2
Smile

31.12.2005god-oko 14 sata sam otisao na stol za rezanje(zabavno proveden starogodisnji dan....).
Nakon operacije najmanje mjesec dana zaboravi na bilo sto osim mirovanja(hodanje nakon par dana uz dvije stake),i odmah nakon operacije(iduci dan, ili nakon sto ti izvade drenazu iz koljena,ne sjecam se tocno) imas vjezbe sa ''robotom''-stave ti nogu u stroj i on ti podize i spusta nogu tj. savija ju u koljenu.nakon sto odlezis svoje u bolnici, ides na vjezbe koje traju od jednog do vec_koliko_ti_treba mjeseci(ja sam bio 2 mjeseca i odbio sam ici dalje jer sam se ''osjecao'' spremnim,al ti ostani dokle god mozes jer sada vidim(osjetim,zapravo) da sam i ja trebao duze ostati.

Potpuni oporavak je DUGOTRAJAN(ocekuj oko god. dana-i to jedino ako nogu ne naprezes i REDOVITO ponavljas vjezbe SVAKI DAN)(to je od ogromne vaznosti za potpun i kvalitetan oporavak),ali i kad sve zaraste moras biti svjestan da ti je koljeno otvarano-i zbog toga neces moci igrati nogomet kao sto si mogao prije(barem ne istim intezitetom).

Da ti kazem nesto o samoj operaciji(ja sam operirao krizne ligamente i patelu u bolnici 'Šalata' u zg.) - najprije te skinu do gaca(nesmijes imat ni majcu, a u predsoblju operacijske hale je toliko hladno da ni polarni medvjed se ne osjeca ugodno,a pokriven si jedino sa plahtom....),onda ti obriju i dezifinciraju koljeno i onda transport do op. hale.
E sad dolazi dio koji me najvise usrecio-tri injekcije direkt u kraljeznicu(male,al zaje-bane),i nakon toga sama operacije(moja je trajala pet i po sati zbog komplikacija).Neznam kolika ti je tolerancija na krv i sve vezano za operacije,al vrijeme ti puno brze prode ako gledas operaciju ne ekranu(slika dolazi iz kamere koju ti 'piknu' u koljeno), a brzo ti prođe i ako se igras sa onim uredajem za pracenje otucaja srca(pokusavas nekako usporiti ili ubrzati otkucaje srca).

U svakom slucaju sretno sa operacijom i zelim ti kvalitetan oporavak!
p.s.
sorry na dugom postu,al bas mi se pisalo.....
__________________
Neke stvari je bolje ostaviti neprocitane.
esel is offline  
Odgovori s citatom