Pogledaj jedan post
Old 08.03.2011., 23:03   #19
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post

Sinoć sam ispekla kruh od kilograma brašna (pola integralno, pola bijelo) i 1/4 žličice suhog kvasca uz 70% vlažnosti. Uz ovu količinu kvasca kruh se trebao dizati barem 12 sati, ali kako je bilo relativno toplo već nakon 11 sati je išao u pećnicu. Pekla sam ga na ugrijanom plehu pećnice na temperaturi od 220, punih sat vremena - nastojim imitirati uvjete u krušnoj peći. Nisam stavljala vodu u pećnicu, pekao se bez ventilacije i izašao je pravi veliki kruh kao iz krušne peći.
Možeš li molim te napisati sve što stavljaš i kako radiš kruh... I što učiniti da se ne čeka na dizanje baš 12h.

Ja sam radila kruh tako da se dizao u pećnici na 40 stupnjeva. I super je narastao. Onda sam htjela da se počne peći i pojačala sam temperaturu. Dok je temp stigla do 200 ovaj je vec splasnuo pa imam isti problem kao i otvaračica topica.

Pretpostavljam da je problem da se dizao u pećnici. I kasnije kad se trebao početi peći, temp je bila preniska? Trebala bih ga staviti da se negdje drugo diže da bih mogla zagrijati peć na dovoljno visoku temp za pečenje. Da li?
m_milica is offline  
Odgovori s citatom