Pogledaj jedan post
Old 29.06.2003., 15:08   #15
Quote:
el_mariachi kaže:
cop 663: Filmski genre nema veze ako je film dobar. Osim horora...to ne gotivim.
Nesto sto lici na "Varljivo leto '68 ", "Cudo nevidjeno " itd...
Nego da te pitam malo o tracevima... Zar Lausevic nije dobio dozivotnu ? Kako izadje iz zatvora ?
Nebojsa Djukanovic...Jel se ubio zbog AIDS-a ... On je posjedovao karizmu...

Evo dva meni omiljena filma: "Oficir sa ruzom" i "Zivot sa stricem"...
Ocigledno nam se ukusi razlikuju ... takvih filmova kao sto si naveo ima prilicno, posto je vrlo popularan i karakteristican taj podzanr, nesto kao "tragi-komedija". Po secanju, evo ti neki filmovi "Belo odelo"(Lazar Ristovski, reziserski debi), "Mrtav ladan", "Bumerang" (scenario Svetislav Basara, Rambo Amadeus pisao muziku i glumi epizodnu ulogu - Mutavog, koji naravno ne progovara ceo film)... Ljubisa Samardzic ima par filmova koji se meni nesto preterano ne dopadaju, ali ako naletis mozes da proveris "Nebeska udica" (obradjuje period - prolece '99, NATO bombardovanje", "Natasa" itd.

Zarko Lausevic je osudjen, pa mu je smanjena kazna, i on je otisao u Ameriku, a u medjuvremenu je obnovljen proces... ni sam ne znam kako trenutno stoje stvari.

Nebojsa Djukelic je jedan od najzasluznijih ljudi za edukaciju filmske publike u Srbiji ... bio je selektor FEST-a krajem 80-ih, i prvi je poceo da ubacuje americki zanrovski film kao ravnopravan sa evropskim "umetnickim"... kao i neku ravnotezu izmedju komercijalnih i nekomercijalnih filmova. Naravno da se ne zna zasto je izvrsio samoubistvo... tracevi uglavnom.

Quote:
Samantha Jones kaže:
Cop jesi li gledao Zona Zamfirova po romanu Sremca.
Nisam... cak sam namerno ignorisao film, mada je postao neverovatan fenomen za proslogodisnju filmsku produkciju, jer ga je pogledalo u Srbiji preko 1 000 000 ljudi ?!?!? Potpuno neocekivano, obican film po klasiku. Delimicno objasnjenje je da je bilo dosta grupnih poseta (djaci), ali je broj gledalaca i dalje ogroman... poredjenje: u SFRJ slican broj je imao samo film "Tesna koza".
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom