Tema: Irska
Pogledaj jedan post
Old 20.03.2017., 23:09   #4154
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Gledaj širu sliku, nemoj biti u balkanskim okvirima. Ako si dobar, možeš napredovati i svake godine dobiti povišicu (barem da anuliraš inflaciju u njagorem slučaju). Ako radiš za Rvata, nema jebene šanse. Tržište rada je puno većei raste. Ne sviđa ti se više posao, za par tjedana imaš novi. U Rvackoj? Nema jebene šanse. Tržište se smanjuje, a porezi rastu. Evo najnoviji u obliku cestarine.
ja sam IT.

1) ako si dobar možeš napredovati? Pa i ne baš. Određeni inženjerski tip posla ima jednake plaće (što se vidi po oglasima i što se jednostavno zna), i mijenja se malo na više jedino nakon 10-15 godina staža i slični bulšit.
2) U Hrvatskoj već godinama radim "za Rvata", ali zapravo radim u velikim stranim multinacionalkama, tako da to nije tipični Rvat.
Jest da je ogavno, ali ne očekujem ni u globalnim multinacionalkama u Dublinu neko plandovanje, ako me razumiješ. već očekujem jednaki kapitalizam, same ol'. analno silovanje KPI-evima, i slične psihološke treš igre..koje su identične u svakoj multinacionalki na jebenom planetu. Samo je plaća različita, ali pomalo sumnjam koliko je i to različito igdje u svijetu prema purchasing power paritetima.... itd..
3) Tržište rada IT-a je relativno veliko i u RH i prilično raste. Prilika ima podosta, a konkurencije daleko manje negu u Dublinu. Štoviše, konkurencije ima u RH sve manje.
4) oglasi za IT poslove nisu nešto bogznakaj u Irskoj kao što se priča. Pretpostavljam da kad staviš u perspektivu konkurenciju, poslova ima količinski jednako kao u Zg
5) i za kraj;
Ja sam u RH zadnjih godina izmjenjao podosta solidnih IT poslova (koliko inženjerski IT poslovi uopće i mogu biti solidni... ). Nije mi se sviđao posao, za par tjedana ili mjeseci sam uredno našao novi, bolji.
Tako da se to može i ovdje, u Hrvatskoj.

itd....


i dalje mi nije jasno to sa emigracijom, cijela ideja iste...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Odgovori s citatom