Pogledaj jedan post
Old 29.12.2006., 12:53   #9
Mozda je isto tako indikativno da se za takvo obrazovanje odlucuju roditelji zbog smanjenog budjeta...opcenito govorim o USA...ovisi u kojem dijelu grada zivis i gdje ces ici u skolu...pa ako zivis u nekom prosjecnom dijelu takve su i skole...odnosno puno ovisi koliko koja county ili ti po naski zupanija, izdvaja po uceniku sredstava za obrazovanje za jednu skolsku godinu...pa omjeri ucenika i nastavnika......osim ak si pun love pa ih posaljes u privat skolu... i iz straha da im djeca ne upadnu lose drustvo...pa droga i tomu slicno....

U Europi je malo drugacije obrazovanje oragnizirano..i opcenito se tezi jednom standardu za sve...dok u SAD-u je drugacije organizirano i ne postoji centralizirani standard....nego je to ovisi od drzave do drzave...sem mozda SAT-ja...i srodnih ispita... pa se bira temeljem mogucnosti...financijskih naravno.

Opcenito se radi o dva potpuno razlicita obrazovna sustava...nisam sigurna sto bi se postiglo takvom edukacijom kod nas u RH..odnosno sto je cilj toga..i zbog cega...?

isto tako sam primjetila da je to jako popularno medju ljudima sa izrazenim vjerskim uvjerenjima...pa su tako i materijali i i organizacije koje to organiziraju obicno vezane za vjerske organizacije i organiziranu religiju...pa nije nista cudno naci matreijale za skolu koji se reklamiraju kao evolution free and bible based....

sto nije moj cup of tea...ali ko hoce...

ako sam gdje pogrijesila neka me Rita ispravi...bilo bi zanimljivo nastaviti raspravu pro i contra...
__________________
Standing at the crossroads.....
talking to my angel friend...
Renegade is offline  
Odgovori s citatom