Pogledaj jedan post
Old 28.01.2005., 10:36   #20
Ja sam nedavno eksperimentirala sa nadjevom od tunjevine i bilo je za prste polizat.

Ovako - za četiri tortilje (nas je dvoje, pa ej to čisto dosta, a obično jedna ostane oko koje se u ponoć tučemo ).

Dvije konzerve tunjevine (tuna steaka ili komada, nikako onaj šrot mljeveni, meni je K-plus Tuna komadi super), pelati (pomogućnosti oni izrezani na kockice) kapula, maslinovo ulje, konzerva crvenog graha, češnjak, začini po želji, 10 dkg sira (edamer, podravec, gauda...). Bešamel umak, parmezan.

Bacit sitno isjeckanu kapulu na maslinovo ulje, dodati ocijeđenu tunjevinu, češnjak, pelate i ostale začine. Kratko prodinstat. Ostavit da se hladi, pa u čitavu smjesu umješati naribani sir.

Pripremiti jedno 3 dcl bešamel umaka i u njega dodati malo pelata i pola vrećice parmezana.

Puniti tortilje nadjevom, poredati u protvan i zaliti pripremljenim umakom (ja ne volim da mi je hrana "suva" - šta'š ).

Staviti u vruću prećnicu i zapeći jedno 15-tak minuta na 200, dok se ne stvori ona fina korica od bešamela i parmezana.

Za to vrijeme obično poslužim onaj kukuruzni chips - nachos sa umakom kojeg pripremim od 2 dcl kiselog vrhnja, sitno sjeckanog češnjaka i kopra.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom