Pogledaj jedan post
Old 11.07.2007., 20:29   #6
Quote:
fanny kaže: Pogledaj post
Što vam je falilo u Jugoslaviji?
Nije mi ništa posebno falilo. Ima više stvari koje su me smetale od onih koje su mi falile. Smetali su mi recimo simboli jednoumlja, sve one petokrake i komunističke zastave. Smetalo me je što su se milicajci odazivali na Duško, Stevo i Jovan i što su nas znali dočekati ispred katedrale, gdje smi išli na polnočku i tamo nas sve klince redom ispljuskali bez razloga. Smetalo me je što sam u vojsci morao u prekomandu u Skopje i što su mi oficiri mahom bili srbi i to žestoki. Smetala me je inflacija i ta pljačka koja je nad nama vršena od strane kretena i nesposobnjakovića. Smetalo me je što nema benzina i što su redukcije struje, što čim dobijem neku lovu moram trčati švercerima i kupovati devize jer za mjesec dana ta lova više ništa nije vrijedila. Smetalo me je što ako se želim obući moram u Trst ili Graz i što moram švercati traperice da mi ne rebnu carinu od 50% na njih. Smetalo me je što su stanove dobivale seljačine koji su došli iz i sa devetero djece automatski dolazili na čelo liste za stanove, a ljudi koji su ovdje rođeni i žive sa starcima u nekoj kućici, nemaju šanse za dobivanje stana jer imaju samo dvoje djece.
Smetale su mi štafete koje smo morali pozdravljati dok su ih nosili diktatoru i sletovi koji su se održavali samo kod nas i u Koreji...i što su mi se zbog toga rugali bratići koji su živjeli vani... eto, štošta me je smetalo.
Smeta me i danas mnogo toga, ali to je već druga tema.
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više

Zadnje uređivanje WRITER1989 : 12.07.2007. at 02:38. Reason: Bez psovanja!
walther-P38 is offline