Pogledaj jedan post
Old 20.03.2004., 20:31   #73
Cool

Quote:
odgovorko kaže:
Hm, I.L. Pa čuj...
Može biti da su jednostavno uvidjeli da njihove molitve nemaju efekta.

Sklon sam vjerovati u drugačiju verziju!



Quote:
"A vi kad se molite ne činite to tako kao što čine ljudi iz nacija misleći da će mnogim riječima njihove molitve biti uslišane"
(Matej 6:7)

No to nije pravi razlog, jer crkve i danas smatraju da je u svrhu obožavanja korisno primjeniti napamet naučene mnoge brzomrmljajuče molitve.

Zapravo, pravo bi pitanje bilo: Zašto Bog ne sluša takve i slične molitve?


Kako ti znaš da ne sluša... mislim, Bog... takve molitve?




Quote:
Ipak, trenutno mi je nešto drugo pada u oči.
Mislim da ćeš se složiti sa mnom da je opća religiozna konfuzija koja traje već stolječima i koja je sve izraženija, jedan od razloga što se svijet nalazi u prilično jadnom duhovnom i moralnom stanju.
Ako je tome tako, onda mi je doista čudan tvoj poriv da neprestano tražiš zavjere i misteriozne spletke tamo gdje ih nema.
Neke su stvari takve kakve su, neke su jednostavno glupe, neke i nisu.


Religiozna konfuzija mora postojati. Jer čuva svijet od religiozne DIKTATURE! Vlast papske sekte u stoljećima tame, pokazala je što je to -RELIGIJSKA DIKTATURA! Krvoproliće, nepravda i sotonsko oprgijanje - sve pod imenom i u ime - križa!

Kakav "poriv"? kakve "spletke"? Postavio sma pitanje zašto se rimokatolička crkva srami jedne svoje molitve? Zaštu su TU molitvu - ODBACILI? Pitao sam i koji je razlog...





Quote:
Milsim da to što je u programu molitve u katoličkoj crkvi nekad bila molitva za Židove, a danas ne, nema nikakvog začaja. Ne vidim da će raspredanje te "misterije" donjeti ikakvu duhovnu korist.
Na koncu, ostavi se tog nesretnog naroda. Svojevremno su nosili breme Zakona, danas više ne moraju, a ipak još uvjek ga nose. Duhovno stanje drugih naroda (kada posmatramo ljude kroz prizmu nacionalnih skupina) nije ništa bolje.
Savjet: Odmori um od traženja zavjera i idi tragom istinske duhovnosti, jer ne primječuješ da polako oboljevaš od bolesti koja se zove - gajenje duha vlastite samopravednosti. A to je podmukla bolest. Od nje su bolovali i židovi.



Kako "nema nikakvog značaja"? Pa zašto je te molitva onda uopće postojala... i to DUGO vrijeme? Je li sve to DUGO vrijeme u stvari bila LAŽ?

Ne postoji nikakva "misterija". Postoje samo činjenice neprekinutog lanca izdaje svakog kršćanskog načela od strane Rima. Sve do otvorenog - sotonizma! Do otvorene suradnje sa - sotonizmom - masonstvom i judaizmom.

Na "koncu" koga da se to ja "ostavim"??

Neka se oni OSTAVE mene i kršćanstva. Neka prestanu blatiti i napadati Isusa, neka prestano svakodnevno ubijati Isusa - kroz sotonsku talmudsku propagandu, počev od Hollywooda do naših dnevnih tiskovina, TV -a, radia, interneta.

Zašto pokušavaš rokirati teze? Za koga to činiš?

"Breme" Zakona... zar to nije obveza i kršćanima danas? Kad i GDJE je to Bog ukinuo svoj Zakon? Temelj svoje vladavine i na nebu i na zemlji? Zar nismo ovdje imali temu o tome? Zar nismo dokazali da je Zakon NEPROLAZNA obveza svakog čovjeka - ne samo Židova? Zar nismo imali temu da je Isus uskrusnuo u - subotu a ne u nedjelju(jer se vi volite pozivati na "kršćansku" nedjelju - sol dei - dan boga sunca)?

Duh samopravednosti - ja vidim u tebi i tvojoj bratiji sektaškoj iz rimske crkve. Potom u bratiji protestantskoj i adventističkoj.

Vi biste da se šuti o istini a da se 'pripovijedaju' basne??

Pa basne prodaju i to na sve strane- Židovi!

I tko si ti da mene sudiš, a ne poznaješ ni moj vanjski niti unutarnji život?

Nisu li Židovi za Isusa kazali da "je Đavao u njemu... što ga slušate"? To su kazali za NAJNORMALNIJEG, NAJPRAVEDNIJEG i NAJSVETIJEG od svih ljudi! Pa... je li u Isusu bio Đavao ... ili duh PRAVDE koji ne pravi kompromise s grijehom?

Što ti kažeš?
I.L is offline  
Odgovori s citatom