Pogledaj jedan post
Old 25.02.2013., 11:47   #79
za "CommodoreX"-a

...moj upit bijaše za "CommodoreX"-a i hvala na odgovoru i sve pohvale na tvom trudu i pomoći umirovljenicima iz inozemstva -koji zaista šokove prolaze- ne toliko zbog samog oporezivanje nego zbog postupka kako doznaju/saznavaju od strane države o tom novitetu i zbog jako velikog odbitka (mi znamo neke što su predali papire) daju mjesečno oko KN 1500,00. zaista onda nije čudo da oboljevaju i umiru.
ok je pripomoć državi kada je u krizi; ali to se radi na 2. način; ne rezanjem plaća (i ovak su premale u HR), ograničavanja slobode financijskog kretanja i još mnogih sličnih novih rješenja; a evo i ovo sada na teret ljudi koji su se odlučili vratiti napokon pod stare dane i manji dio svog života napokon u domovini provest; nakon svih mukotrpnih putovanja(tada nije bilo niti toliko autoputa i duže se vozilo; po više puta godišnje i torture na carinama), nakon godišnjih odmora samo utrošenih u izgradnji doma -gdje se uvijek ulagalo u kuću, rodbinu, državu, zaposlilo radnike, iz posla u inozemstvo došlo nakon 12h vožnje na novi rad kući (a tamo kada se vratilo odmah na posao/školu odmah se aklimatizirati -kolko je išlo) malo što im je ostalo životnog vremena sada im se nepošteno umalovažava bezobraznim pristupom hrvatske političke scene. nehumano. voljni su ljudi dati porez; ali takve visoke stope za mirovine koje nisu u Hrvatskoj stećene i koje su u inozemstvu itekako već plaćene -ne samo financijski nego i fizički-; a ima i onih koji umru vani prije nego što stignu kući a za taj dan su živijeli... nije čudo da se mladi iseljavaju; a ovi vani više nemaju volje na povratak i ulaganja u Hrvatsku.( umjesto da svoj svoga dočeka otvorenih ruku i s voljom na dijalog i neki humani dogovor; mi jedni druge tjeramo.(( veliko nepovjerenje se rodilo. svi povratnici bi trebali povuč novac iz HR i također bi se na ovu temu trebala održati demonstracija povratnika penzionera. samo što nažalost umirovljenici baš nemaju snage za takvo što i bilo bi lijepo da im neki mlađi ljudi pomognu u toj depresiji u kojoj su se našli zbog nesposobne političke garniture i to bez obzira na bilo koju stranku; i ljevi i desni su zakazali.((
jako bi se puno o tome imalo za kazati i upoznati širu javnost o tome. ali oped ta HRVATSKA ŠUTNJA
 
Odgovori s citatom