Pogledaj jedan post
Old 13.06.2013., 08:23   #45
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Kako ti znaš da cijela obitelj krivaca nije bila ZA to što je krivac napravio?
Bog Jahve je Jedini Pravedni Sudac
i nitko nevin neće u Ognjeno Jezero.
Djeca - da li ti znaš što bi od njih nastalo kada odrastu?
A ako su umrla - Nisu SPALJENA!
A ako su umrla - jer mora se umrijeti - odmah su sa Bogom
i ne muče se na ovome Sotoninom svijetu.
Svi moramo umrijeti.
I najveći pravednici su morali umrijeti.
Ali čeka ih Kraljevstvo Nebesko.
(neki nisu umrli - kao Henok, Ilija,)
Ti nemaš povjerenja u Boga Jahvu.
Da li se Bojiš Boga Jahve - ili ne?
Očito - da - jer se užasavaš opisa.
To ti je pravi put da Ga spoznaš - bojeći Ga se.
Nacisti su obično u znak odmazde uništili čitavo selo. I djecu i odrasle. http://www.dnevno.hr/ekalendar/na-da...reti-1941.html
A i amerikanci nisu previše marili za civile u vjetnamskom ratu, nego bi udrli napalmom iz kojeg se sela puca. A sada se šalju pametne bombe da ubiju samo mjesto odakle se puca.
Pravosuđe je ipak poštenije od Jahve i od nacista i amerikanaca: ubojica Breivik je sam u zatvoru. Njegov otac , brat i sestra nisu. Niti djeca da ih slučajno ima.
Ako se gleda pravda, Norveško pravosuđe je onda poštenije.

Po onome što piše u bibliji će Jahve ispasti kao da je on poput jednog pokojnog oca jednog mojeg kolege. Taj je njegov otac bio zatvoren u ludnici. Onda je pobjega iz nje i došao u Ameriku. Tamo je našao kuću svoje sestre koja ga je strala u ludnicu. I onda je provalio u kuću i nožem ubio sestru, njezinog muža i njihovo troje djece. Uključujući i psa.
Gore negoli Jahve u Jerihonu.

Sva ova natezanja oko toga da li je JHVH dobar je zbog toga jer smo Bogu dali ljudske osobine. Božja dobrota je više kao da se pitamo da li je vatra ili voda dobra. Dobro ovisi o okolnostima i o tome koliko smo mi tehnički sposobni vatru i vodu staviti pod kontrolom. Na Kornatima nismo uspjeli vatru staviti pod kontrolom, pa je ona pobila 12 ljudi.
A na plinskom štednjaku je vatra pod kontrolom. Pa imamo kuhani ručak !

Povjerenje u JHVH se vidi po poslovici beduina: Imaj povjerenje u Allaha, ali ipak zaveži svoju devu !

Nisam znao da ljudi u laboratorijima spoznavaju što je tuberkuloza tako da je se boje.

Zadnje uređivanje krena : 13.06.2013. at 08:37.
krena is offline  
Odgovori s citatom