Pogledaj jedan post
Old 05.07.2016., 12:05   #4
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
došla sam na ovu ideju budući da sam počela maltene skupljati one knjižice iz biblioteke HOSANA - devetnice razne, pobožnosti i sl. pa me zanima - koja je vama najdraža i najdjelotvornija pobožnost? Imate li kakvo iskustvo da ste se molili na neku nakanu i da vam je uslišana?
Meni je devetnica sv.Anti ostala posebno lijepom sjećanju
Pobožnost srcu Isusovu!

"Pobožnost Srcu Isusovu jest najsigurnija i najkorisnija duhovnost." papa Leon XIII.

"To je sinteza cijeloga kršćanstva." papa Pio XI.

"Štovanje Srca Isusova jest najkompletnija ispovijest kršćanske vjere." papa Pio XII.

"Srce Isusovo jest uzvišeni oblik one prave pobožnosti, koja se traži za naše vrijeme." papa Pavao VI.

"U Presvetom Srcu Isusovu nalazimo sintezu svih otajstava naše vjere." papa Ivan Pavao II.



Posvetna molitva Srcu Isusovu

Gospodine Isuse Kriste zahvaljujem Ti za sve darove koje si mi dao: za dar života i zdravlja, za milost vjere i dar pripadnosti Katoličkoj Crkvi. Danas se posvećujem Tvome Božanskom Srcu. Ovim činom najprije ispovijedam i potvrđujem svoju kršćansku vjeru i svoje opredjeljenje za Tebe; potvrđujem svoje prihvaćanje svih katoličkih istina vjere kako nas uči sveta Crkva u kojoj si mi dao milost da sam rođen i odrastao.

Potvrđujem svoj krsni savez s Tobom i svoju odluku da po njemu živim. Priznajem Te svojim Gospodarom i Kraljem. Izjavljujem da ćeš mi od sada Ti sa ljubavlju Tvoga Božanskog Srca biti najviša vrijednost moga života koju primam u svoje biće. Pomozi mi da mogu živjeti dostojno Tvoje ljubavi i da njome usrećujem svoje bližnje.

Slijedeći primjer brojnih tisuća hrvatskih mladića i djevojaka koji su se prije stotinu godina posvetili Tvome Presvetom Srcu i ja zajedno s njima ispovijedam i kličem: "Dušom tijelom vijek sam Tvoj..." Tvoj hoću biti i ostati sada i uvijeke! Amen.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom