Pogledaj jedan post
Old 09.02.2017., 07:51   #7
Imala sam iste probleme u 1. razredu sa svojim djetetom.

Bila je jako zaigrana i ne zainteresirana za školu. Sa ovim iskustvom bi bilo bolje da smo tražili odgodu škole.

Problem je to što tvoje dijete nije savladalo sintezu i analizu riječi prije nego što je krenula u školu i zbog toga teško savladava čitanje i pisanje. Isti slučaj je bio i kod nas. I vjerovatno ne razpoznaje nega slova kad ih čuje ali tu može logoped puno pomoći.

Tako da prvo poradi na tom. Treba prepoznavati slova u riječi kad ih čuje, treba moći sastavljati i rastavljati riječi na slogove, slovkati itd.

Imas na internetu na stranicama razredne nastave dosta vježbanja za čitanje, posudi slikopriče to djeca vole jer su ih zanimljive.

Djecu frustrira i ljuti kad čitaju a ne znaju što su pročitali.

Ja sam sa svojoj curom cijeli prvi razred, svakodnevno pola sata sjedila i vježbala čitanje i pisanje diktata a uz to je išla logopedu i u boravak gdje su isto radili s njoj. Na kraju drugog razreda je stigla svoje vršnjake u razredu i bila je na njihovoj razini u čitanju i pisanju.

Sada je u 3. razredu i HR joj je najdraži predmet i ima najbolje ocjene. Obožava čitati lektire i sve ostale knjige. Jako sam sretna što smo početne frustracije sa čitanjem riješili i što sada voli čitati.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom