Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 11:04   #4864
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
Njemice trpaju Arapi, crnci, Turci i nasi momci. Jer su njemacki muskarci feminizirane tetkice i vole se medjusobno guziti.
Nije tema o seksualnim fantazijama, za to imaš LJES.

I ne može me zaobić ironija da iz pozicije stranca koji ima ovako površno, generalizirajuće, ponižavajuće i prezirno mišljenje prema kulturi domaćina imaš kufer koji ti može bit pun ljudi s istim takvim stavovima.

Quote:
martie81 kaže: Pogledaj post
Radi se o opstanku jednog naroda. Znači bitno je da se u Njemačkoj razmnožavaju Hans i Claudia u Italiji Luigi i Maria itd. Pa čak je i Dalaj Lama rekao da Njemačka mora ostati Njemačka a i to vrijedi za druge države. Nije sve u novcu kako Zapad misli.
Daj pliz taj kvot od Dalaj Lame.

Ja se slažem da postoje stvari koje Zapad i Europa imaju i trebaju obraniti. U prvom redu je to humanizam, koji je vrlo stran i odbojan velikom broju novodoseljenih ljudi. No isti taj humanizam je stran i odbojan desnici i populistima u samoj Europi. Ja neću biti sretniji ako humanističke vrijednosti umjesto muslimana poraze domaći filofašisti - ne želim to ni u kojem obliku. Generalno ne vjerujem da se protiv loših ideja može boriti drugim lošim idejama. Isto vrijedi i za vladavinu prava i dosljednu, jednaku primjenu tog prava na sve i svakoga. Predstavnici takve Europe su premoćno dobili izbore i ja sam osobno zadovoljan što država s tako robusnim poštovanjem prema stupovima uređene demokracije postoji.

Humanizam je zarazan i donosi blagostanje bez fatalnih nuspojava; države u kojima je humanizam prevladavajuć sustav vrijednosti sve redom imaju stanovništva s najvišom osobnom ocjenom kvalitete života. Nacionalizam nikada nigdje nikome ni u kojem roku nije donio blagostanje, a nuspojava je u velikom broju slučajeva totalni rat. Uostalom, nacionalizam je najveća kočnica asimilaciji stranaca u domaću kulturu. Humanizam treba samo biti hrabro prisutan i stranci će ga sami preuzeti. Jer se ne mora dokazivati, jer je objektivno dobar. Nacionalizam nema tog pozitivnog učinka jer ne nudi apsolutno nikakav pozitivan i dostojanstven primjer koji bi stranci mogli slijediti.
stretch is offline